top of page

KOVA BURCU 2024

GENEL

Ay Düğümleri: Koç Terazi aksındaki düğümler sizin kad 3. Ve gad 9. Evlerinizde ilerlemesine devam ediyor. Bu alanlarda sizi inanç eğitim hukuk yabancılar hayat görüşü yakın çevreniz kardeşleriniz gibi konularda sınavlar bekliyor olabilir. Burada bazı inanç ve düşüncelere körü körüne inanıp bağlandığınızı görebilirsiniz. Ve artık başkalarının fikirlerine düşüncelerine önem vermeyi olaylara daha realist gerçekçi ve mantıksal yaklaşmayı, olayları tek bir başlık halinde değil de ayrı ayrı değerlendirmenin, içinde boğulmamanın ve yüzeysel kalabilmenin önemini anlayabilirsiniz. Tanımadığınız yabancı insanlarla olan ilişkilere dikkat edin. Eşinizin kardeşleri akrabalarıyla olan ilişkilerinize de bu 1 yıl boyunca daha dikkatli olmanızda fayda var. İletişim yeteneklerinizi geliştirecek kişisel gelişimler eğitimler almak bu dönem avantajlar sağlayacaktır. Kardeşlerinizden ve yakın çevrenizden faydalar elde edebilirsiniz.  
KOVA BURCU 2024

Jüpiter: 26 Mayısa kadar Boğa burcunda 4. evinizde olmaya devam ediyor. Belki aileniz belki de sosyal çevreniz arkadaşlarınız vasıtasıyla bir takım gelirler kazançlar elde ettiniz. Ocaktan itibaren yılın ilk yarısında bu gibi konular ve fırsatlar daha belirgin bir şekilde önünüze gelmeye başlayabilir. Aileniz, atalarınızdan yana güzel gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Ev sahibi olmak ya da istediğiniz bir eve taşınmak kısacası ev emlak arazi yuva ve aile konularında şans vadeden bir dönemdesiniz. 

26 Mayısta Jüpiter ikizler burcuna 5. Evinize geçecek. Yılın ikinci yarısında ise aşk hayatıyla ilgili güzel gelişmeler, keyif aldığınız uğraşlarınız, yaratıcı fikirleriniz, sanatsal becerilerinizden yana şanslar meydana gelebilir. Çocuk haberi alabilir, çocuklarınız varsa onlarla ilgili güzel deneyimler kaydedebilirsiniz. Borsa vb. yatırımlardan da kazançlar sağlayabilirsiniz.


Satürn: 2. Evinizde Balıkta, 2024 yılı boyunca da burda olmaya devam edecek. Maddi parasal konularda dikkatli hareket etmeniz gereken bir yıldasınız. Kazançlarınızla ilgili sorumluluklarınız, ürettikleriniz ya da değerlerinizle ilgili konularda sınavlar verebilirsiniz. Gereksiz harcamalardan kaçınmanız, ekonomik olmanız, birikim yapmanız ve parasal konularda kontrollü ilerlemeniz gerekebilir. Önemli yatırımlarınız için tecrübeli deneyimli kişilere danışmanız faydalı olabilir. Çok fazla çalışıp az kazandığınızı düşünebilirsiniz. Bu dönem belki gelirinizi artırmanın yeni yollarını keşfetmek durumunda kalabilirsiniz.


Uranüs: Boğada 4. Evinizde. Hayatınızın temellerine dayanan kökleriniz ailenizle ilgili büyük değişimler yaşanabilir. Ev ve yer değişiklikleri buna mecbur kalma gibi durumlar beklenmedik bir anda karşınıza gelebilir. Yaşadığınız yerde sabit kalmakta zorluklar çekebilirsiniz. Bu değişimler iş ve kariyer hayatınızı da doğrudan etkileyebilir. Olumlu açılarınız varsa kendi isteğiniz dahilinde istediğiniz bir eve taşınmak ya da işinizi değiştirmek gibi ani durumlar da gelişebilir fakat bu kez mecburiyetten ziyade daha uyumlu ilerleyebilir. Anne baba kök aileniz veya geçmişinizle ilgili de ani beklenmedik konular gündeminize girebilir. Bu etkiler 2026 Mayıs ayına kadar hayatınızda belirebilir. 


Neptün: 2011 den beri Balıkta. 2. evinizde bir buçuk yıl daha olmaya devam edecek. Olumsuz açılardaysanız bu geçişten maddi anlamda bazı kayıplarla çıkabilirsiniz. Paranıza maddi koşullarınıza sahip çıkmanız yanılgılara düşmemeniz gereken bir dönem. Ya da maddi konulara bakış açınız değişebilir maddenin çok da önemli olmadığını düşünmeye başlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz değerleri, paranızı, manevi değerler için feda edebilirsiniz. Eğer olumlu açılardaysanız hayal gücü, ilhamlar, manevi ve ruhsal konulardan, sanatsal yeteneklerden büyük kazançlar edebileceğiniz bir süreçtesiniz. 


KOVA BURCU 2024 YORUMU
KOVA 2024Plüton: 2008 den beri oğlak burcunda 12. Evinizdeydi. İçsel patlamalar, gizli düşmanlar veya ilişkiler, önemli kayıplar ya da zorlanmalar yaşamış olabilirsiniz. Psikolojik travmalar, içe kapanıp kendi kendini dönüştürmek gibi etkiler de olabilir. Plüton Ocak ayından itibaren sizin burcunuza geçiyor sevgili Kovalar. Bu da demek oluyor ki içinize attığınız ne varsa artık dışarıya vurma vaktinin geldiğini gösteriyor. Gücünüzü ortaya koymak etkinliğinizi artırmak isteyebilirsiniz. Olumsuz açılar altındaysanız bu konuları negatif yönden yaşayabilir ve sağlığınıza da ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Olumlu açılarınız varsa daha dayanıklı sağlık fiziksel yönden kendinizi güçlü hissedebilirsiniz. 

Plüton için önemli tarihler 2 Eylül-12 Ekim arası son kez Oğlak burcunda Retro harekette olacak. Bu süreçte arka planda kalmış bastırılmış her ne varsa son kez güçlü bir şekilde gündeme getirebilir. Bilinçaltı dünyanızdaki olan problemleri bastırılmış enerjileri yoklayabilir. 

20 Kasım itibariyle de Plüton yaklaşık 19 yıl boyunca Kova burcunda hareket edecek.


Aylara göre baktığımızda 2024 yılı için sevgili Yükselen Koçlar;

Ocak: 

Şubat:

Mart:

Nisan: 1-25 Nisan Koç burcunda Merkür retrosu

Mayıs:

Haziran: 29 Haziran-15 Kasım Satürn Balık burcunda geri harekette olacak.

Temmuz: 2 Temmuz-7 Aralık arası Neptün balık burcunda Retro olacak

Ağustos: 5-28 Ağustos Aslan burcunda Merkür retrosu

Eylül: 2-Eylül-20 Kasım arası Plüton oğlak burcuna geri dönmüş olacak

Ekim: 9 Ekimden Şubat 2025 e kadar Jüpiter ikizler burcunda Retro olacak.

Kasım: 26 Kasım-15 Aralık Yay burcunda Merkür retrosu

Aralık: 6 Aralık Cumadan 26 Şubat 2025 e kadar Mars Aslan burcunda Retro olacak


13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

BURÇ YORUMLARI | BURÇLARA GÖRE HAFTALIK YORUM

BURÇ YORUMLARI | BURÇLARA GÖRE HAFTALIK YORUM YÜKSELEN KOÇ BURCU Astrolog Arif AYDIN https://youtu.be/8FckFP9GW4o Venüs chiron sekstili  ve satürnle kavuşum yapmış bir Venüsünüs  uranüsle  karesi… Top

Yerel Seçimlere Astrolojik Bakış

Sevgili Değerli Arkadaşlarım, Bu gün sizlere seçim astrolojisindeki kolektif yapıdan bahsedeceğim. Gönlünüzdeki sancılara ve düşüncelerinize kulak vermek istiyorum. Bu çağda, Facebook adıyla anılan o

Comments


bottom of page