top of page

Koç Burcu 2024: Kendine Güven, Risk Alma ve Yükselişin Yılı!

KOÇ BURCU 2024


Ay Düğümleri: Koç Terazi aksına geçmişti 2023 temmuz ayı itibariyle. Kuzey Ay Düğümünün sizin burcunuzda olması hayatı kendi şartlarınıza uyumlu hale getirip, risk alma, bireyselliğinizi koruma, cesaret gösterme, korku duymadan ilerleme, tek başına yaşamayı ve karar almayı öğrenme gibi dürtülerinizi daha çok ön plana çıkarmayı öğretecek deneyimler karşınıza çıkarabilir. Kişisel yeteneklerinizi farkedip dikkatleri üzerinizde toplayacağınız bir dönem. İlişkiler anlamında da kadersel bazı olayların tanışmalar evlilik ayrılık gibi mevzuların devam ettiği bir süreçte ilerlemektesiniz. Ayrıca yükselendeki Kuzey Düğüm fiziksel anlamda da bazı değişiklikler yapma isteği doğurabilir. Bu kalan bir yıllık dönemde de kararsızlıklar yerine kendinize güvenmeyi, arzularınızdan vazgeçmeyecek şekilde harekete geçmeyi tercih etmelisiniz. 

Koç Burcu 2024: Kendine Güven, Risk Alma ve Yükselişin Yılı!


Jüpiter: 26 Mayısa kadar Boğa burcunda 2. evinizde olmaya devam ediyor. Kazançlarınızda artış yaşama fırsatlarınız halen devam ediyor. Yatırımlar, gelir kaynakları, maddi koşullar açısından bolluk ve bereketli bir süreçte ilerliyorsunuz. 

26 Mayısta Jüpiter ikizler burcuna geçtiğinde ise iletişim kurma, eğitimler alma, yazma, öğrenme, kardeşleriniz ve yakınlarınız veya seyahatleriniz aracılığıyla gelen birtakım fırsatların artmaya başladığı bir döneme geçiş yapmış olacaksınız.

Koç burcu 2024

Satürn: 12. Evinizde Balıkta, sabrınızı yapılandırıyor adeta 2024 yılında 


Uranüs: Boğada 2. Evinizde. 2019 dan bu yana parasal alanlarınızı sarsmaya devam ediyor olabilir. Cebinize beklenmedik anda para girişi veya çıkışı yaşıyor olabilirsiniz. 2026 ya kadar bütçeniz inişli çıkışlı ilerlemeye devam edebilir. Bireysel haritalarınızda sert açılarınız varsa büyük maddi kayıplar yıkımlar yaşamış veya yaşayacak olabilirsiniz. Ya da tam tersi bir anda büyük sürpriz kazançlarla karşılaşabilirsiniz. 


Neptün: 2011 den beri Balıkta 12. Evinizde. Bir buçuk yıl daha burada olmaya devam edecek. Uzunca bir süredir süregelen inandığınız fakat sizi büyük hayal kırıklıklarına uğratan, kontrolünüz dışında gelişen durumlar yaşayabileceğiniz bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Duygusal karmaşalar içsel dağılmalar yaşayabilirsiniz. Burada öğrenilmesi gereken konu idealize ettiğiniz her ne varsa bunlara karşı muhakemelerinizi çok iyi gözden geçirmek olacaktır. Ki aldanmalara yanılgılara hayal kırıklıklarına karşı tedbirinizi almış olasınız.  

Plüton: 2008 den beri oğlak burcunda 10. Evinizdeydi. Ocak ayından itibaren 11. Evinize kova burcuna geçiyor. Toplumsal statünüz kariyerinizde büyük güçler elde etmiş veya büyük düşüşler yaşamış olabilirsiniz. Plüton bundan sonraki sürecinde ise arkadaşlarınız sosyal çevrenizde büyük dönüşüm ve değişimler meydana getirebilir. Eski ortamlarınızdan geriye eser kalmayabilir. Tabi bunun gerçekleşmesi uzun yıllar alacaktır. 

Plüton için önemli tarihler 2 Eylül-12 Ekim arası son kez Oğlak burcunda Retro harekette olacak. Bu geri hareket kariyer meslek ve toplumdaki duruşunuzla ilgili son bir hamleyi ortaya koyabilir. Bu açıdan bu tarihler oldukça önemlidir. 

20 Kasım itibariyle de Plüton yaklaşık 19 yıl boyunca Kova burcunda hareket etmeye başlayacak.


Aylara göre baktığımızda 2024 yılı için sevgili Yükselen Koçlar;

Ocak: 

Şubat:

Mart:

Nisan: 1-25 Nisan Koç burcunda Merkür retrosu

Mayıs:

Haziran: 29 Haziran-15 Kasım Satürn Balık burcunda geri harekette olacak.

Temmuz: 2 Temmuz-7 Aralık arası Neptün balık burcunda Retro olacak

Ağustos: 5-28 Ağustos Aslan burcunda Merkür retrosu

Eylül: 2-Eylül-20 Kasım arası Plüton oğlak burcuna geri dönmüş olacak

Ekim: 9 Ekimden Şubat 2025 e kadar Jüpiter ikizler burcunda Retro olacak.

Kasım: 26 Kasım-15 Aralık Yay burcunda Merkür retrosu

Aralık: 6 Aralık Cumadan 26 Şubat 2025 e kadar Mars Aslan burcunda Retro olacak


16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page