top of page

Doğum haritası yorumlama | Üçüncü Göz Programı
Sevgili dinleyenlerimiz, astrolog eğitimci sayın Arif Aydın, stüdyo konuğumuz efendim hoş geldiniz Sayın Aydın, hoş bulduk merhabalar e öncelikle bana bu fırsatı verdiğiniz için ve değerli sesinizle eee astroloji konusuna e iyi yaptığınız için ve bu konudaki bazı kafa karışıklıklarını gündeme getirdiğiniz ve aynı zamanda da bunu çözebilmek adına e.

Sizlerle bulunuyorum ve bu fırsatı bana verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Sağ olun bizler sağ olsun teşekkür ediyoruz. E isterseniz biraz heyecanımız var onu algılıyorum. Az önce programa başlamadan dedim ya yıllardır mikrofonun başındayım ama hala.

Şimdi başlıyor gibi böyle o iç heyecanım vardır böyle kalp atışlarım inanılmaz ee onu sizden algılıyorum ee şey yapalım birazcık kendimizden bahsedelim öncesinde sonrasında da yayına kursu devam edelim. Buyurun lütfen. Ben Astrolog Arif Aydın Küçüklüğümden beri kişisel gelişim ve psikoloji konularına çok meraklıyımdır. Bu konularda bayağı çok külyatlar devirmiş bir insanım ve ee zaman içerisinde e bankacılık yaptım ve bu bankacılık ve finansla alakalı konularda bireysel emeklilik ile ilgili işler yaptığım dönemde çok ciddi anlamda satış ve psikoloji eğitimleri aldım.

Daha sonraki dönemde hayatımda bir geçiş dönemi oldu. Zaten bu geçiş dönemleri olduğunda insanların yönelir bu tarz şeylere ve kendim için birçok araştırmalar yaparken doğru adresi astrolojide buldum ve bunun insan hayatına çok faydalı olduğunu düşündüm ve bu şekilde.

Kendimin faydalandığı gibi insanları da faydalandırmak adına bu alana kanalize oldum ve daha önceki bilgilerimle psikoloji bilgisi olsun, işte kişisel gelişim olsun. Bu alandaki bilgilerimi astrolojiyle birleştirerek oldukça faydalı bir noktaya doğru ilerledim ve takriben beş yıldır bu işle meşgulüm. Tabii bunun bir öncesi de var ve ben resmi bir astroloğum. Bunu da buradan söyleyeyim evet çünkü resmi bir astrolog derken bunu biraz aşalım. Çünkü artık o kadar çoğaldı ki ee bakıyoruz gerek sosyal medyada ya da işte ne bileyim işte şehir merkez çıkıyorsunuz işte astroloğu herkes astrolog olabilir mi?

Buna geçmeden önce e isterseniz şöyle devam edelim Astroloji ne demek evet tarihçisi nedir bundan bahsedelim sonra da devam edelim. Sayın aydın buyurun endi tabi şöyle söyleyeyim Astroloji bir. Gökyüzü ilimi biz genellikle.

Uzayla alakalı olarak biliriz bunu. Biz Türkçede astronomi diye çeviririz. Fakat ast astronomi insanın uzayı anlama çabası iken astroloji uzaya bakıp insanı anlama çabasıdır. Ve gökyüzündeki yıldızların, gezegenlerin hareketleriyle yeryüzündeki insanlar, bitkiler ve tüm canlılık arasında bir eşzamanlılık söz konusudur. Örneğin bir bitki düşünün güneşe doğru.

Canlılığı artarken güneşten uzaklaştıkça canlılığın yok olduğunu görürsünüz işte. Doktorların sürekli Güneşe çıkın. D vitamini al alın dediğini görürsünüz işte. Bitkiler güneşe koyduğunuzda bir bitki orada fotosentez yapar. Foto ışık demek sente sindirim demek. Yani ışığı sindirdiğini anlatıyor aslında bunu ingilizce olarak sentez kelimesini biz çok anlamıyoruz ama ışığı bir canlının.

Bünyesine kattığını görüyoruz. Diğer taraftan ay'ın hareketlerini aynı güneş gibi gözleyebiliyoruz. Ay'ın hareketleriyle birlikte gelgitler artıyor.

Denizin hareketlerinde bunları gözlemleyebiliyorsunuz işte bir takım dolunaylarda. Marsiyen dolunaylarda insanın daha kızgın ve öfkeli olduğunu gözlemleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla da ay'ın ve güneşin hareketlerini biz fiziksel anlamda gözlemleyebilirken mars'ın venüs'ün satürn'ün insan hayatında hiçbir etkisi olduğunu söylemek mümkün değil. Bir tarafını bugünkü bilim ölçebilirken diğer tarafı henüz ölçülemediği için bilim sınıfı burayı algılamıyor. Bir de astrolojiden aslında kopmuş birçok bilim vardır. Mesela psikolojide astrolojiden kopmuş bir bilimdir.

Decartesin bilim tanımına uymadığı için astroloji bilim sınıfına sokmuyorlar ama aslında.

Şu anda descarte'ın bilim tanımına girmediği halde bilime gir giren hatta telefonmızda bile kullandığımız birçok şey var. Örneğin frenoloji diye bir şey vardır. Frenoloji insan yüzünü tanıma ile alakalı bir bilgidir. Bilimdir aslında bu. Ne oluyor şu anda bilim tanımına girmiyor ama şu anda kullandığımız telefonlar bizim yüzümüzden göz bebeklerimizden bizim ne düşündüğümüzü artık biliyor. Yani telefonunuza bir bakıyorsunuz düşündüğünüz şey telefonunuza reklam olarak önünüze geliyor. Peki bunu nasıl biliyor? Nasıl bu bilime girmiyordu da telefonların içerisinde bize sunuldu işte şu anda bize bilim olarak sunulan şeyler aslında bilimin.

On yıl arada böyle en az on yıl farklılıkla bize sunduğu şeyler işte bize ortaokulda ne öğrettiler, bahsedilirken özellikle şundan bahsedildi katı sıvı gaz diye bahsedildi.

Halbuki maddenin katı sıvı gaz halinden haricinde bir de enerji hali ortaya çıktı işte.

Bunun gibi.

Birçok konu artık hani ilerlediği noktada kuantum fiziğine geldiği dayandı ve kuantum fiziğinde artık düşünce alemimizin aslında öyle boş bir şey olmadığı, düşüncenin bir enerji olduğunu, hatta düşünce enerjisinin ışık hızının üzerinde de seyrettiğini.

Araştıran birçok bilim adamı var.


Doğum haritası yorumlama | Üçüncü Göz Programı

Bu ilk astrolojiye gidersek ve antik astroloji konusunu , işte ilk ismi nereden aldı? Bundan biraz bahseder misiniz?

Dinleyicilerimize evet e astrolojinin tarihçesi aslında çok önemlidir. Astrolojinin tarihçesi ile ilgili birkaç varyasyon vardır. Yani astrolojinin tarihine ilk baktığınız zaman klasik kaynaklardan ya da astroloji eğitimlerinden öğreneceğiniz şey şudur Astrolojik kadim bir bilgidir. Idris peygambere gelen bir bilgidir. Idris peygamberden kanalıyla insanlara aktarılmıştır şeklinde bir klasik bilgi vardır. Idris' de Hermes olarak değerlendirirler. Hermes ve Idrisin aynı kişi olduğu iddia edilir. Halbuki tarihine baktığımız zaman tek bir Hermes yoktur. Üç ayrı Hermes görürüz. Başka başka tarihlerde yaşamış ve burada benim yaptığım araştırmalardan.

Hermes aslında Idris peygambere işte Tevratsal kaynaklarda da var. "Barakiael" adında bir melekten kanalize olduğu vahiy şekline geldiğini anlatan durumlar vardır. Bir de daha önemlisi şöyle bir şey var kuran'da bir tane ayet vardır, şöyle der.

Sizden önceki topluluklar güç ve kuvvetçe sizden üstün idiler. Yeryüzünde gezin de onlara bir bakın halleri nice olmuştur şeklinde işte böyle baktığınız zaman özellikle günümüzde Göbeklitepe çok ön plana çıkıyor ve Göbeklitepe aslında bir doğum haritasıdır. Aslında Göbeklitepe bir zodyaktır. Hani bizim burçlar kuşağını anlatan bir heykeller topluluğudur ve Türkiye'de "Göbeklitepe bir zodyaktır" diyen ilk kişiyim ben. Bu da youtube kanalımda var.
Tarihi de var ve aynı zamanda o Göbeklitepe ile ilgili ben bu takım bir takım bilgiler verirken arkeoloji sitelerinde de bunu paylaşın ben hatta beni o arkeoloji sitelerinden attılar. Bu bilime sığmıyor dediğin diye. Ama şu anda geldikleri noktada göbeklitepe'de Orion takımyıldızının.

Resmedildiği işte bir takım burçların e ve takım yıdızların resmedildiği, heykellerin çizildiği ortaya çıkıyor ve antik arkeoloji diye bir kavramla gökyüzü hareketlerini geriye aldığınızda, gerçekten o takım yıldızlarla birebir eşleşmiş bir paralellikte yapıldığını görüyorsunuz. Dolayısıyla da.

Astroloji temel olarak bu dünyaya ait olmayan bir bilgidir. Evet teşekkür ediyorum. Sevgi dinleyenlerimiz radyolarını yeni açmış olan ıı dinleyicilerimize hatır hatırlatmak anlamında bugünkü stüdyo konuğumuz astrolog eğitimci Sayın Arif Aydın, değerli dinleyenlerimiz evet astroloji neye bakar, neyi inceler aslında biraz açtınız ama e biraz daha detaylandıralım isterseniz. Tabii ki şimdi astrolojide gökyüzü hareketleriyle canlılıklar arasında canlılar arasında bir bağ vardır. Bir eş zamanlılık vardır.

Bununla ilgili iki tane görüş vardır. Bu görüşlerden bir tanesi gökyüzü hareketlerinin bizim hayatımızı etkilediği noktasındadır. Diğer bir görüş ise gökyüzü hareketleriyle.

Insan hayatı arasında bir eş zamananlılık olduğunu anlatır. Yani gökyüzündeki yıldızların, gezegenlerin hareketi yaşadıklarımızın sebebi değil, bir çeşit anlatıcısıdır şeklinde bir anlatım vardır ve bu daha doğru bir ifadedir. Yani nasıl biz tarlaya bir şeyleri ekip biçerken, bunun işte yaz dönemi ekilecek bitki var, kış dönemi, ekilecek bitki varsa bizim de hayatımızın mevsimleri var, evlilik mevsimi, çocuk mevsimi, işte kariyerle ilgili alanlar ve bunların zaman dilimleri var. Ve bu astrolojik döngüler ki zaman bir çizgi değildir, zaman bir döngü şeklinde hareket eder.

Bu dönemlere biz astrolojik olarak bakıyoruz ve astrolojik olarak kişinin.

Herkes her canlının bir doğum haritası vardır ve dünyaya ilk geldiklerinde o varlık alemine çıktıklarında gökyüzünün bir hareketi anında doğarlar işte o anda dünyaya geldiklerinde.

O gökyüzündeki artık meleki kuvveler diyebilirsiniz. Fiziksel ya da metafiziksel enerjiler diyebilirsiniz. O bir takımım özelliklerle dünyaya geliriz ve o geldiğimiz tarihte, anda ve dünyadaki coğrafi konumumuzla birlikte bizim karakteristiksel birtakım özelliklerimiz ortaya çıkar. Dürtü mekanizmalarımız ortaya çıkar. Bilinçdışı ve bilinçaltı özelliklerimiz ortaya çıkar. Örnek veriyorum bir psikoloji şöyle der işte bir çocuğun altı yaşına kadar olan dönemi ne kadar mükemmelse.

Genel anlamda söylüyorum o çocuğun hayatı o kadar iyi gider şeklinde olur ama bir çocuk akrep burcuysa ne kadar mükemmel bir ailesi olursa olsun o çocukta kıskançlık mutlaka karakter olarak kendisinde olacaktır işte bu sadece aile ile ilgili değildir aynı zamanda kalıtımsal olarak getirdiği bilgilerle de ilgilidir atalarından evet doğrudur peki astroloji kaç bölüme ayrılır? Sayın aydın.

Astroloji Aslında temelde bir astroloji var fakat astrolojiyi anlamaya yönelik çeşitli.

Anlayışlar gelişmiş, çeşitli otoriteler gelişmiş. Vedik astroloji var, Uranyen astroloji var. Modern astroloji, klasik astrolojik karmik dediğimiz astroloji biraz daha ruhsal türde. E bunun haricinde ülkeler astrolojisi, finansal astroloji e coğrafi astroloji, astro kartoğrafi mesela dünyanın hangi noktasında yaşarsanız sizin daha şanslıya gelirsiniz gibi çok çeşitli astrolojinin türleri var ama temelde bir ana astroloji var. Geri kalanları bunun içindeki uzmanlıklar diyebiliriz.


Doğum haritası yorumlama | Üçüncü Göz Programı


Evet az önce dediniz ya işte bir anne baba çocuğuna altı yaşına kadar çok iyi bakar ama burçların da etkisi vardır diye. Şimdi bu anlamda burçlarla astrolojinin yakınlığı nedir? Sayın Aydın.

Bu aslında çok güzel bir soru. Şimdi burçlar öncelikle nedir? Hani biz burç dediğimiz zaman işte ben aslan burcum işte sen koç burcusun şeklinde anlarız. Aslında burç gökyüzünde gökyüzündeki yıldızların parsellenmiş halidir. Yani biz gökyüzüne baktığımızda gökyüzünde yıldızlar kümesi vardır ve bu yıldızlar kümesine işte aslan burcu koç burcu şeklinde kümelendiririz. Şu anda bu biz burçlar kuşağı olarak değerlendiriyoruz ama aslında bunu takımyıldız olarak da değerlendirirler ve bu sefer oradaki gökyüzündeki parsellerin.

Çevreleri değiştiği için takımyıldızı olarak bakarlar. Bu bilim astronomi bunlara takımyıldızı olarak bakar ve orada bir tane on üç burç ortaya çıkar. Yılancı burcu filan derler. Aslında biz kadim bir bilgi yaptığımız için, kadim bir bilgi yaptığımız için biz buradaki.

Bilimin geldiği takımyıldız şekline bakmıyoruz. Sadece gökyüzündeki kadim bir bilgi. Astrolojik anlamdaki yıldız kümelerine burçlar olarak bakıyoruz. Yani kişi ben aslan burcuyum dediğinde aslında kendisinin aslan burcu olduğunu ifade etmiyor. O kişi güneş aslan burcu çizelgesinden geçerken dünyaya geldiğini ve orada varlık alemine çıktığında dünyada bulunduğu konumu itibariyle güneşin aslan burcunda olduğu dönemde doğduğunu ifade ediyor. Fakat bu iş iyice ma. Magazinel noktaya geldiği için burcun Ne burcum işte koç burcum başak şeklinde ifade ediliyor. Dolayısıyla da sadece kişinin güneş burcundan ibaretmiş gibi bir magazinsel algı ortaya çıkıyor.

Evet doğum haritası nedir diyeceğim e sayın aydın ama öncesinde size gelenler ne gibi sorularla geliyorlar daha çok yoğunluk ne? Anlamda.


Üçüncü Göz: Astrloloji Sırları ve Gizemleri


Astroloji aslında bir insanın kişinin kendisini tanımasını sağlayan, kendi potansiyellerini anlamasını sağlayan bir olguyu veriyor. Bir tane söz vardır. Matrix filminde de geçer.

Temet Nosch kendini bil demektir. Bu bunun bizim islam tasavvufundaki karşılığı da "men arefe nefse hu fegat arefe rabbehu". Nefsini bilen Rabbini bilir yani kendini tanıyan yara mürebbisini, onu terbiye edenide onu terkib edenide bilir anlamında bir sözdür. Kişi kendi potansiyelini bildiğinde ve hayata neden geldiğini ve ne tarafa gitmesi gerektiğini bildiğinde doğru adımlar atmaya başlar. Işte Marc twein'in bir tane sözü vardır hayatta iki önemli gün vardır. Biri doğduğum gün, ikincisi de neden doğduğumu anladığım gün şeklindedir. Işte neden doğduğunuzu anlamanız sizin burada doğum haritanıza bağlı. Bu doğum haritasını gördüğünüzde neden doğduğunuzu ve nereye gitmeniz gerektiğini çözüyorsunuz.

Bu size gelenler ne gibi sorularla geliyor onu da bir yanıtlayalım. Dinleyicilerimizden gelen bir soru Bu daha çok yani ağırlık nedir? Evet şimdi genellikle hayatımızın döngüleri vardır. Mesela işte Satürn döngüsü vardır. Genellikle otuz üçlü yaşlarda hayatımızda bir şeyler tepetaklak gitmeye başlar. Çünkü biz dünyaya ilk geldiğimizde yaratıcının bize verdiği bir kredi vardır. Bu krediyi biz genellikle yirmi sekizi otuz üç'l yaşlara kadar kullanırız. Ondan sonra satürn'ü ele almamın sebebi satürn'ün etkileri çok net ve çok net ve sert olduğu için bunu hayatımızda direkt gözlemleriz ve bir anda tepe taklak olduğunu görüyoruz. Çünkü hayatın bize verdiği.

Kredi bitmiştir ve artık hayat bize diyor ki geri ödeme vakti işte o geri ödeme vaktini ve neden geldiğimizi, hayatın bize neden sıkıştığını, yine oradaki doğum haritasını anlıyoruz. Biz buna tekamül diyoruz çünkü hayatta bizim var olmamızın asıl amacı tekamül yani gelişmek ve biz geliştiğimizde aslında evrende gelişiyor işte sizin eğer bir bitki ekmeniz gerekiyorsa, bir ağaç dikmeniz gerekiyorsa bunu neden ekmeniz gerekiyor? Neden dikmeniz gerekiyor? Kendi hayatınızda ne yaptığınızda, ne tür enerjiler sizden açığa çıktığında hayatın rüzgarını arkanıza alacağınızı öğrenci öğreniyorsunuz. Yani nasıl alacağınızı öğreniyorsunuz. Dolayısıyla da e.

Siz bu hayata yardım ederseniz hayatta size yardım ediyor. Eğer bu hayatla inatlaşırsanız hani bir söz vardır Hayat bir nehir gibidir der. E bir girdiğiniz nehre bir daha giremezsiniz işte. Bazılarımız bu hayat nehrinde tersine kürek çekiyoruz ve o kafamızdaki doğrulardan sıyrılamıyoruz. Çünkü evrenin bize kanalize ettiği bazı doğrular var işte o evrensel doğrulara ve evrenin bizden istediği alana doğru kanalize ettiğimizde birçok işimizin çok rahatla çözüldüğünü görebileceğiz. Gözlemleleyebileceğiz. Çözülmediği noktada da ya da sıkıntılandığımız noktada da size başvuruyorlar. Demek ki insanlar aynen öyle mi? Evet evet peki teşekkür ediyorum şimdi günümüzde e astrologlardan yararlanmak adına Sayın Aydın nelere dikkat etmek lazım programımızın başında da söyledim ki söylediğim gibi gerçekten artık o kadar çok.

Insanı görüyoruz tanıyoruz ama bir anlamda insanlar da ikilem yaşıyor. Ne ne derece güvenilir, ne derece bilgi sahibi.

Şimdi şöyle öncelikle gittikleri kişinin resmi bir astrolog mu değil mi onu ona baksınlar. Çünkü resmi bir astrolog zaten hem vergiye tabidir hem de vergi tabi olan kişide bir sorumluluk duygusu vardır. Yoksa hani.

Burada kişiyenin aldığı eğitimler işte ben şurada eğitim aldım, burada eğitim aldım şeklinde anlatılabiliyor ve herkesin kendine göre bir müfredatı oluşabiliyor. Bunun bir şeyi yok. Tevhid-i Tedrisat Kanunu gibi böyle tek bir müfredatla hareket edilebilen bir noktası olmuyor. Özellikle astroloji son dönemlerde çok ciddi anlamda gündeme geldiği için insanlar astroloji öğrenmek istiyorlar. Astroloji eğitimi alırken de dikkat etmeleri gereken en önemli konu işte youtube'da ya da orada burada ya da instagram'da ne kadar prim yaptığına bakmayın. Önce bir kişiden doğum haritası analizi alın. Çünkü size eğitim veren kişi sizin doğum haritanızda hayatınızı ne kadar aydınlatabiliyorsa size o kadar çok ya da o kadar verimli eğitimler verebilecektir.

Bu bağlamda da. Astroloji biraz böyle istismara açık da bir alan. Çünkü kişi astroloğum diyor, üfürükçü çıkıyor, astroloğum diyor, medyum çıkıyor, astroloğum diyor, işte metafizik işlerle uğraşıyor. Yani astroloji bir matematiksel döngüye dayanan bir iştir ve bilgi gerektirir. Tabi diğer kişilerde kendilerine göre yaptıkları bir takımım işlemler olabilir, konumuz onlar değil ancak astroloji bir sistemdir. Astroloji insan hayatına ışık tutan bir sistemdir ve belli başlı bilgilere dayanır ve kesinlikle bir astroloji e seansı verebilecek kişinin bu alanda üç dört yıllık minimum.

Bilgisi olması lazımdır. Bu bilgi sadece astrolojiden ibaret olmaz. Sosyolojiden, psikolojiden ee, kişisel gelişimden e ve birçok alanlarla alakalı bilgisi olması lazımdır ki kişi aydınlansın. Evet ben bir kez daha yenilemek istiyorum. Astroloji eğitimi kimlerden ve nerelerden alınılmalı dedim ya evet hani gerçekten çoğaldı insanlar bu anlamda ikilem yaşıyor. Sıkıntı yaşayanlar olabiliyor. Gerçekten ciddi olumsuzluk yaşayan insanlar da olabiliyor mu? Az önce dedik işte astroloji var fala bakıyorlar tarottur. bu anlamda da ciddi sıkıntılar yaşayan insanlar da var. Evet şimdi tarotu astrolojiyi aslında biz ayırmak istiyoruz. Çünkü astroloji dernekleri de var. Hatta bu konuda girişimde bulunan dernekler de var.

Tarotta bir kişi işte kart açıp işte o anda aklına gelen şeyleri söyleyerekten bir takım şeyler söylüyor. Tarotun aslında şöyle bir durumu var geçmişte tarot bu tora töre Tevrat. Hani bu Tevrat tabletleri iner ya onlar aslında bilinçdışı sembollerdir. Hani Hz. Musa'ya inan o ta o kanala kadar gider aslında tarot. Ancak oradaki o bilinçdışı semboller zaman içerisinde dejenere olmuş ve kaybolmuş durumda. Ve bunlar zamanına değişmişler işte değişik marsi ile tarotları şunlar bunlar devreye girmiş ve şu anda mesela birisi tarot baktığında işte ne oluyor? On beş gün sonra gel niye? Çünkü her açtığında rastgele birtak şeyler gelecek ve rastgele bir takım şeyler söyleyecektir genellikle. O yüzden biz tarota sıcak bakmıyoruz ve hiçbir şekilde.

Benim öğrencilerim de dahil olmak üzere tarot ve tarotculara gidilmesini ben tavsiye etmiyorum. Çünkü insan hayatı , rastgele değil. Rastgele bir kart çekmekle verilen tavsiyeyle olacak işler değildir.

Çünkü bilinçaltı bilinçdışı zaten, şöyle söyleyeyim, bir Şarkı vardır türkü vardır. Hani "ekin ektim çöllere, yoldurmadım ellere on beşinile yar sevdim sevdirmedim ellere "işte orada ne diyor Türkiye'de ekin ektim çöllere oradaki çöl bizim için sadece bir çölden ibaret değildir. Olmayacak bir işe kalkıştım demektir. O çölün bizim bilinçaltımızda bir yansıması vardır. Aynı şekilde bir gökkuşağının bilinçaltımızda bizi ferahlıktan bir yansıması vardır. Ancak buradaki o bilinçaltı ile tarot yaptığını iddia eden kişiler bu bilinçaltı okuması olduğunu iddia ediyorlar. Fakat ne bilinçdışı ile alakalı bilgileri var ne bilinçaltı alt sembolleri ile alakalı var, alakaları var mesela işte oradaki bir takım şeyler var. Kılıçlı kalkan şuydu buydu yani.

Artık insanlar rüyasında uzay mekiği görüyor, kamarot görüyor. Yani kılıç, kalkan falan gören yok. Dolayısıyla kolektif zihin. Gelişiyor artık kılıç kalkan olmadığı için insanların bilinçaltı ve evrenin bilinçaltı da gelişmiş durumda. O yüzden böyle rastgele kanallarla hayatınıza ışık tutulacağını zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Kendinize zarar verdirmeyin diyorum. Yani tarot diye bir şey yok. Sakın inanmayın ya tarot diye bir şey var ama yani o tarotu.

Dediğim gibi inanılacak bir durumu yok. Yani astroloji varken tarota filan gitmenize, kanalize olmanıza gerek yok. Aynen öyle.


doğum haritası yorumlama
doğum haritası yorumlama


Peki Sayın Arif Aydın, Astrolojinin dinle alakası var mı?


Astrolojinin dinle alakası çok var. Kur'an'da astroloji ile ilgili birçok ayet var. Kur'an'da astroloji ile ilgili sureler var. Hatta Buruç adına Burçlar suresi var. Necmi Yıldız suresi var işte


Hz. ibrahim önce, Yıldıza bakar kayıp gider. Oradaki yıldız kevkep şeklinde geçer. Aslında bir öngörü anlamındadır o. Yine aynı şekilde Yasin suresini bilirsiniz. Okuruz bolca işte cuma günleri okuruz. Orada şöyle bir ayet vardır "velgamere gadder nahu menezile hatta adekel urcunil kadiym "der ayette çevirisi aslında neredeyse Türkçe gibidir. "Vel Gamera" kamer ay demek. "Kadder nahu" onun kaderi demek, "menezil "menzil demek "hatta adekel urcunil kaydim" yani oradaki ayın menzillerinin kadim bir menzilde hareket ettiğini gösterir bize. Ve o ayın menzilleri ile alakalı geçmişte yaşamış, bir sürü.


Astrolog vardır. mesela biruni bunlardan biridir. Astroloji haritalarında Biruni'nin keşfettiği arap noktaları vardır. Arap noktaları vardır. Ondan sonra işte ayın menzillerinin şeyleri de vardır. Hatta ayın durumu o kadar önemlidir ki mesela bir tarımda bile dolunaylarda bitki ekilmez sa kökü çürümesin diye bu şekilde etkileri vardır. Yine bir sürü şu an size ben ayette okuyabilirim ay, güneş ve hatta ayetin bir tanesi de şöyle der Yıldızların insanlara yol gösterdiği anlamında bir ayet vardır. Bu ayeti sadece astronomik anlamda fiziksel yol gösterme anlamında da değildir. Peki teşekkür ediyorum.


Dörtte Üçüncü Göz programımız devam ediyor. Değerli dinleyenlerimiz güzel bir müzik aramız sonrasında ve bugünkü stüdyo konuğumuz Astrolog eğitimci Sayın Arif Aydın. Derli dinleyenlerimiz kaldığımız yerden devam edelim değil mi? Soluklandık oldu evet. Astrolojide toplamda kaç ev bulunmakta, bunlar için neler söyleyeceksiniz? Sayın ayda şimdi astrolojide on iki ev bulunmakta ve farklı ev sistemleri var. Astrolojide genellikle biz plasedus dediğimiz bir sistem kullanırız. "Rejyo montanus" denilen bir sistem var. "Tam burç" ev sistemi var (whole sign). Çeşitli ev sistemleri geliştirmişler. On iki'nin özelliği hani kadim bir bilgidir. Hayatımızı aslında on iki parta böleriz biz. Isa'nın on iki havaisi vardır. O on iki'nin böyle bir şeyi vardır ve astrolojide genel olarak on iki tane ev sistemi vardır bir de.

Şöyle bir soru gelir Zaman zaman gökyüzünde on iki tane burç yok ki diye birçok burç var diye. Aslında gökyüzünde bizim astrolojiye konu olan on iki burçtur. Gökyüzünde seksen sekiz takım yıldızı vardır ama bizim astrolojinin ilgisi olan yer yengeçe oğlak aksıdır ve bizim astrolojiyle, insan hayatına ve dünya hayatıyla ilgili olan kısmı bizi ilgilendiren kısmı on iki burçdur.


Soru: Peki bir de bu astrolojide dolaylı bitkisel tedavi var. Alternatif tıp yöntemleri bunlar konusunda neler söyleyeceksinizicilerimiz şimdi astrolojide?

Medikal astroloji şeklinde geçen bir durum var. Ben bir astrolog olarak kesinlikle hasta olduğunuzda rahatsız olduğunuzda doktora gitmenizi söylüyorum ve hiç kimseden astrolojide tıpla alakalı bir öneri almamalarını öneriyorum. Çünkü tıp bayağı gelişmiş durumda. Özellikle astrolojinin bu medikal ile alakalı kısmı ibni Sina'ya dayanmaktadır. Ibn Sina da aynı zamanda iyi bir astrologdur ve biliyorsunuz ki tıbbın babasıdır. Onun işte bulguları var. Aynı şekilde ve astrolojide burçların ifade ettiği vücutla alakalı bölgeler var işte e koç burcu başı ifade ederken işte boğa burcu boğazı ifade edebilir, işte balık burcu ayakları ifade eder ikizler burcu ciğerleri ifade eder kişilerin aslında.


Doğuştan getirdikleri bir takım rahatsızlıkları ya da rahatsız olma potansiyellerini astroloji söyleyebilir. Ancak işin içine tedavi tarzında bir şeyler girdiğinde doktora gidilmesi gerekir. Bu yüzden de yine bitkilerin de benzer şeyleri vardır. Mesela işte Medusa yıldızı vardır bu algolü temsil eder. Algol alkoldür aynı zamanda ve bu şekilde açılımları vardır. Bunlar biraz daha astrolojinin alchemist dediğimiz kimyasal kısımlarıyla da alakalıdır. Fakat ben buradan tüm dinleyicilere bu tarz fiziksel rahatsızları olanların astrolog ya da bu alana değil doktora gitmelerini öneririm. Teşekkür ediyorum. Ne güzel.

Evet astrolojide yine yıldızların hesaplanması ile kurulan yıldız falcılığı diye bir duyum geliyor kararı aklıma bu anlamda neler söyleyeceksiniz özleyicilerimize? Nedir bu şimdi eskiden "yıldızname" kullanılırmış, yıldız falcılığı kullanılırmış işte numeroloji diye bir olay var biliyorsunuz. Bunların altında yatan sebep o dönemdeki teknolojik yapı. Yıldızların konumlarını ve.

Gezegenlerin konumlarını hesaplama ile alakalı ciddi problemler var. Bunun içinde o dönemlerde çeşitli mekanik aletler kullanılıyor üstürlab diye ama artık biz bilgisayarların olduğu bir devirde yaşadığımız için ve artık bilgileri nasa'dan aldığımız için, yani gezegenlerin yerlerini kusursuz hesaplarla aşağı yukarıya hesaplayabildiğimiz için mesela bir insanıda doğum haritasını hesaplamak çok uzun bir işken şu anda tıkladığımız zaman direkt açabiliyoruz evet dolayısıyla da eskiden kalma bilgiler, yıldızname bilgileri artık tamamen demode olmuş durumda. Gökyüzü eş zamanlılığıyla birlikte çalışan bir çok astroloji programlar programları varken yıldız name demode olmuş durumda. şu anki teknoloji ile bir doğum haritası çok rahat çıkartılabilmekte ve dolayısıyla da o işte o yıldızname denilen yerlerde burçların özellikleri ve birçok özellikleri artık değiştiği için E.

Şu anda.

Artık oraya gitmelerini ve o alanlarla kafa yormalarını ben tavsiye etmiyorum. Gerek yok çünkü evet eskide kaldı az önce de söylediğiniz ama biraz daha açmak istiyorum bu konuyu. Su hava ateş toprak astrolojide kullanılan etmenleri temsil ediyor. Evet e bu konuda neler söyleyeceğiz? Biraz daha açacak olursak dinleyeceğiz. Şimdi su hava ateş toprak genellikle hani Cem yılmaz'ın da dalga geçtiği tahta falan da diye dalga geçiyor filminde biraz böyle gırgra alınan bir yapı gibi ifade edilse de gerçekte böyle değildir. Çünkü ateş toprak, hava su bir enerjidir ve bu.

Enerjiler bizim hayatımızda her zaman vardır ve bu ateş toprak hava su kişinin mizacını belirler. Bakın mizaç çok önemli bir şeydir. Mesela bir insana diyorsun ki sıcacık bir insansın, neden sıcacık bir insansın diyorsun. Çünkü onun ateş elementi fazla olabilir değil mi? Ya da işte bir tanesine diyorsunuz ki o kadar hareketlisin ki niye onda da o ateş elementi olabilir işte bir tanesine diyorsun ki çok duygusalsın? Neden su elementi yüksek? Çünkü aynı şekilde.

Birisine diyorsunuz ki ya çok zeki bir adamsın neden hava elementi yüksek kişide işte biz doğduğumuzda da o burçların etkisiyle bizim ateş toprak hava su oranlarımız değişir ve bazılarımız da mesela diyelim ki duygusal enerjisi su elementi sıfırsa bir insanda duygusal yapısı sıfırdır, ve tamamen materyalize olmuş bir algıya sahiptir.

Bu kişi çeşitli astrolojik bileklikler kullanarak ya da ona bulunduğu ortamda bulundurması gereken materyaller tavsiye ederekten onun o duygusal enerjisini arttırabiliriz. Ya da örnek veriyorum işte sizin ateş enerjiniz çok düşüktür. Bulunduğunuz yerden kalkamıyorsunuz dur enerjiye ihtiyacınız vardır. Bu enerji ihtiyacınız olduğunda ne yapmanız lazım, etrafında neyi bulundurmanız lazım, hangi bileklikleri takmanız lazım. Çünkü e bu taşlar var biliyorsunuz o taşların taşıdığı bir takım enerjiler var naturel taşların. Bunlar da astrolojik zaman dilimlerinde kişinin doğum haritasına özel yapıldığında kişinin yüzde yirmi yüzde otuz civarında enerjisine farklılık yaratabiliyor.

Evet peki.

Aslında programın başında daha doğrusu yayına geçmeden önce mikrofon arkasında biraz söyleştim bu konu adına. Sayın Aydın, işte seçim oluyor insanlar asıl gidiyor evlenecek işte.

Üniversiteye girecek. Böyle bir sıkıntı yaşıyoruz. Hepimiz yaşıyoruz. Bunu e astroloji ile gireceği görmek mümkün mü? Evet şimdi bu durum varsayım mı?


Anlatayım! ben önce öncelikle bir insanın astroloji, astroloğa gitmesinin sebebi doğum haritasını öğrenmektir ve doğum haritasını öğrenmek olmalı. Geleceğinden ziyade kendi potansiyellerini görmesi gerekiyor. Yani kişi dünyaya neden geldi, hangi alana gidecek ne yapması gerekiyor? Yani doğum haritasıyla daha çok tabii oradaki doğum haritası mesela örneğin bir tane danışanım bana dedi ki Ben devlet memuru olabilecek miyim senin devlet memuru olup olmaman, senin KPS hazırlanıp hazırlama ile ilgili. Ben doğum haritasında gördüğüm şey senin devlet memuru olma potansiyelin. Mesela bir kişi dizi film oyuncusu olabilecekken devlet memuru olmaya kafa yorduğunda kişi kendi potansiyellerini ne yapıyor hiçe sayıyor. Dolayısıyla da kişideki işte bu durum.

Önce kendi haritasına bakılıyor. Önce onun potansiyelleri el veriyor mu ona bakılıyor. Ardından da kişinin işte mesela diyeli ki bu dünyaya gelen herkesin evlenmesi gerekmiyor, bazılarının bekar yaşaması gerekiyor, bazılarının evlenmesi gerekiyor, işte o potansiyeller de onlar. Bazıları karmik yükle geliyor. Bir kişinin haritasına bakıyorsunuz henüz bekar ama evlendiği zaman kesinlikle boşanması var. Mesela bunları görebiliyorsunuz. Bunun sebebi şu astrolojide biz doğduğumuzda bir anı alıyoruz ve gelecekteki bir anınında haritasını gözlemleyebiliyoruz ve kişinin gelecekte nelerle karşılaşabileceğini öngörüyoruz.

Affedersiniz. Lütfen.

Gelecekteki durumuyla ilgili yaptığımız öngörüler bir yorumdur ve bir öngörüdür, bir kehanet değildir. Hani bazıları kendilerini insanüstü göstermek için ya da özel yeteneklerin varmış gibi lanse etmek için kendisini kahin olarak nitelendiri kahin olabilir mi? Olabilir mesela? Edgar Cayce kahinler var dünyada ama.

Astroloji kişinin o potansiyellerini hangi dönemlerde gerçekleştirebileceğini, hangi dönemlerde kolaylıkla gerçekleştirebileceğini, hangi dönemlerde gerçekleştiremeyeceğini gösterir. Dolayısıyla da gelecek öngörüsü temelde astrolojinin bir yan ürünüdür. Hani nasıl siz bir ilaç alıyorsunuz, bir kalp ilacı alıyorsunuz, kalp ilacının.

Yan etkisi olarak başka bir şeye iyi geliyor işte. Astrolojide de böyle bir yan etkidir aslında öngörü ve dolayısıyla öngörüler bu şekilde ortaya çıkıyor. Yani doğum haritasına öncelikle bakacağız. Sonrasında zaten ona göre neyse yapmak istediğimiz gelişiyor ya da öğrenmek istediğimiz. Evet aynen öyle. Bir de şöyle es geçilen bir durum var yaşadıklarımızın hepsi işte kaderdir şeklinde bir algı var. Öyle değil öyle değil. Astrolojide kişinin kendisine ait bir iradesinin olduğunu ifade eden gezegenler vardır. Bir de kendisine bağlı olmayan bir irade türü var. Kendisine bağlı olan irade türlerinde kişi kendi potansiyellerini gördüğünde orada vereceği tepkileri değiştirebilir ve kendi hayatındaki akışı değiştirebilir. Ancak kendi iradesine bağlı olmayan durumlar olduğunda bunlarla.

Ilgili de o durum bazen kaçınılmaz olarak gerçekleşir işte burada siz kendi potansiyellerinizi bildiğinizde o haritanın akışında değişiklik yapabilme zamanlarında özellikle sınavlarınızın olduğu dönemler oldu. Yani bunlar hayat sınavları işte orada.

Birtakım akışı değiştirebiliyorsunuz.

Evet evet peki şimdi az önceki konuşmanıza istinaden sormak istiyorum doğum tarihini bilmeyenler için nasıl bir uygulama söz konusu? Ya da işte aynı anda bebekler doğuyor ikizler ama bakıyorsunuz karakterleri çok farklı. Farklı. Şimdi ikisini ayrı şekilde ele alalım buy. Bir insan doğum tarihini bilmiyorsa rektifikasyon çalışması adı altında bir çalışma yapılıyor. Kişiye biz bir form gönderiyoruz. Formda kişinin hayatında önemli noktaları soruyoruz işte evlenme tarihi çocuk var mı, yurt dışına çıkışı var mı işte anne baba varsa tarihleri, kardeşleri varsa bunlarla alakalı bizim uzunca bir listemiz var. Kişinin yaşadığı bu önemli olaylardan itibaren hayatını geri almaya başlıyoruz ve kişinin doğduğu tarihi saati şu anda en gelişmiş yöntemlerle bulabiliyoruz.


Bir soru daha vardı ikiz doğan kişileri doğum haritaları ile ilgili. Bu kişiler aynı anda aynı yerde doğduğu halde neden farklı kader yaşıyorlar?


Evet lütfen şimdi bu çok gelen bir soru işte hocam iki kişi var ikiz bunlar ikisi de aynı tarihte doğdu. Aynı noktada doğdu ki hani bunu sorma cevaplama önce bir konuya daha girmek istiyorum ki yükselen burç kavramı. Yükselen burç kavramı. Çünkü çok fazla bizim gündemimizde duran bir olaydır. Ve aslında bu burç yorumları da tamamen yükselen burca göre yapılır. Evet yükselen burcun hesaplanması sizin dünyada doğduğunuz konumla ilgilidir. Yani başka bir deyişle bir adama Sen nerelisin diye sorduğunda mesela adam der ki ben Kayseriliyim yani o aldığın cevaba göre kafanda onunla ilgili bir profil oluşur. Der ki konyalıyım der, işte onunla ilgili bir profil oluşur, işte astrolojik anlamda uzay zamanda dünyada doğduğunuz konu sizin.

Hayatınızda kaderininiz icra edeceğiniz alanı gösterir. Yani sizin bir karakteri, disel bir kombinasyonunuz var orada bu karakterin yani.

Kaderin kaza edilmesi "ascendant" dır. Zaten adı asc'dir. Kaderin kaza edildiği yani uygulamaya geçtiği alanı gösterir yükselen Burç. O yüzden yükselen burcun özellikleri bizim daha belirgin özelliklerimizi gösterir. ikizlerle ilgili soruda ise şöyle bir şey var madem öyle, işte iki kişi aynı tarihte aynı konumda doğdu, neden böyledir diye. Bu ikizlerle alakalı dünyada araştırmayı yapmış kişi hem astrolog hem de bir çocuk doktoru. Aynı zamanda bu işe ciddi anlamda kafa yormuş ve bu ikizlerin hesaplanmasıyla ilgili bir yöntem geliştirilmiş. E bir kişinin yükselen burcu yani o doğduğu tarihte burç yükselirken ki yükselen burcunu ikinci doğan kişi asker dant değil de desken dat alıyoruz. Yani yükselen değil al alçalan alıyoruz yani. Dolayısıyla bu iki kişinin bir tanesinin yükseleni koşsa diğerinin yükseleni terazi oluyor. Dolayısıyla bunların.

Yani kaderlerinin kaza edilmesi esnasında birisi terazi burcuna göre hayatını icra ederken, birisi de.

Koç burcuna göre hayatını icra ediyor. Dolayısıyla bunların ikisinin kaderleri artık o noktada farklılık gösteriyor. Bir tanesi çok çalışkan bir çocukken, bir tanesi inadına tembel bir çocuk olabiliyor veya çok hareketliyken çok daha nayıf olabiliyor ola olabilirl. Aynı şekilde bunların tercihleri de zaman içerisinde değişiyor ve bunlar işte evleniyorlar ya da dünyada farklı konumlara gidiyorlar. Farklı konumlara gittiklerinde aldıkları enerjiler değişiyor. Farklı bir kader yaşıyorlar. Mesela bir insan yanına.

Başka bir insan sekiz metre yaklaştığında o kişinin aurasından etkilenmeye başlar. Mesela bununla alakalı çok önemli bir ünlü bir yazar vardır. Adı aklıma gelmiyor. Şu anda diyor ki kitap yazıyordum diyor. Bir arkadaşım yanıma geldiğinde diyor tam kitabı yazacakken kafam tamamen dağılıyor diyor. Sonra bunun sebebini araştırın, niye böyle oluyor diye. Sonra o arkadaşımın Neptünü benim merkür' üzerine geldiğini fark ettim diyor. Oradaki Neptün şöyle bir enerji veriyor, tamamen paralize ediyor, dağıtıyor, buharlaştırıyor. Merkürde bizim zihnimiz ve düşüncelerimiz düşüncelerle ilgili kafası tamamen karışmış oluyor. Bu şekilde.

Insanların etkileşimde bulundukları kişiler bile.

Hayatlarından önemli bir yer ediyor. Hani diyorlar ya gerçekten işte bir yıl boyunca konuştunuz son beş kişinin ortalamasıdır derler. Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Işte bunlar bu enerjik yapıdan kaynaklanıyor. Yani öylesine söylenmiş boş bir atasözü değil . Astrolojik çok enerjilerle dolusunuz. Mesela bir şeye hazırlanıyoruz. Bir başkasının enerjisi iyi veya kötü bir anda sene geçiyor ya daha bir iyi oldu, daha kötü geldi bana. Bir anda işte işi bıraktım gibi. Gerçekten öyle. Hatta önceki yaşamımızı etkiliyor, sözünüzü kestiriyoruz. Hatta size şunu söyleyeyim evliliklerde sinas dediğimiz bir ilişki analizi tipi vardır. O kadar önemlidir ki öyle birisiyle evlenirsiniz, bir anda zengin olursun, öyle biri ile evlenirsiniz ki zenginsiniz, fakirleşirsiniz. Ve o kişinin o haritasını icra ettiği alanlar, çalıştırdığı alanlar bile çok önemlidir. Yani evet.

Gerçekten öyle.

Çok teşekkür ediyorum. Birliktelerimizin yavaş yavaş sonlarına yaklaşıyoruz. Evet bu e.

Tarottan bir kez daha bahsedelim gerçekten o da çok artık günümüzde yayıldı insanlar artık gerek telefonlarından e gerekse birbirlerine tavsiye üzerine tarotçuların peşine düşmekti. Ama siz hiç önermiyorsunuz bunu bir kez daha e aşalım dinleyicilerimize. Bir de e astroloji e gideceğiz ya da bir işte arıyoruz bu anlamda ye etkili birini nelere dikkat edeceğiz. Sonrasında programı noktalayacağız. Buyurun lütfen. Şimdi tarot faldır. Astroloji bir fal değildir, bir öngörü sistemidir. Zaten kimse de bu konuda işte çok yani.

Yüzde yüz tutacak diye bir şeyi iddia edemez. Aklı başında hiç kimse ama genellikle de tutar çünkü hani havayı bulutlu gördüğünüzde yağmur yağacak dersiniz. Yağar yani yağmur ama bazen yağabilir. Şartlara göre değişebilir ama genellikle yağacaktır. Tarot ise bir faldır. Rastgele açılan bir kartlar kombinasyonuyla yapılır ve tarotun şöyle bir bilgisini paylaşayım Tekkeler ve zaviyeler kanuna da aykırıdır ve suçtur işte kurşun dökmek vesaire bilirsiniz o tarz şeyler yasaktır aslında.

E yani dediğim gibi insanlar boş boşuna yanini rastgele bir şeyler açıp da birilerinin oradan ı size verdikleri tavsiyelerle belki hani gırgır olsun, şamata olsun, magazin olsun diye yapılabilir. Ama onun dışında ben ciddiye alınmasını önermiyorum.


Anladım çok teşekkür ediyorum.

birde güvenilir bir astrolog ararken nelere dikkat etmek lazım ?

neler söylemek istersiniz?


Ben bu konuda şunu söyleyeyim az önce de işte sordunuz işte bir astroloji kişiden ya astrologdan danışmanlık alırken nelere dikkat etmelidir bilgisine bakın. Yani kişinin paylaşımlarında bilgi dağcı olacaktır. Bu bir ikincisi. Yani bu kişinin paylaşımları olur. Yani kendisini merdiven altında saklayan, gizleyen insanlardan değil, işte youtube'da, instagram'da ya da artık her neredeyse bilgisine bakacaksın. Bu bir ikincisi, kişinin.

Ben onu tavsiyede bu benim kişisel önerim. Bir defa kendi Satürn döngüsünü yaşamış olması gerekir. Yani bir otuz üç yaşının üzerine çıkmış olması gerekir ki o Satürnün ne olduğunu o anlamış olsun idrak etsin. Üçüncüsü de kişinin eğitim seviyesi önemli.

En azından bir üniversite mezunundan bilgi almak çok başka olacaktır. Çünkü o kişinin okuduğu en son kitap cin ali olmayacaktır. Bir takım safsatalarıla bilgileri ayırt edebilme yetisine sahip olabilecektir. Bunlara dikkat edilmesi gerekir. Eğitim alırken de önce danışmanlık alın ki, zamanınızı boşa harcamamış olursunuz.


Soru: Hemen minnacık da bir şey soracağım program sen nihayetlendireceğim. Bahar'ın habercisi "hıdırellezi". Geçirdik biliyorsunuz. Ay hangi burçta desem bana kızar mısınız yoksa hemen şöyle küçük bir şeyler söyleyeyim der misiniz. Dinleyicilerimize evet ya şöyle söyleyeyim Hıdır Ellezle alakalı hıdır Ellez. Hızır ilyas evet da geliyor ve bahar'ın habercisi bununla alakalı çok geniş bir yazı yazdım. Sitem var.

Astrom girip orada detayları inceleyebilirler.

Baharın habercisi olması ve bir yeniliğe bir başlangıcın e olmasını bize simgeliyor. Bununla alakalı çeşitli ritüeller yapılır işte bilirsiniz evet bu ritüellerde işte resimler yapılır, işte gül yağı konulur, deriye atılır vesaire şunlar bunlar Aslında burada çok önemli bir bilgi vardır. Bu "Hıdır elleze" meselesiyle alakalı. Ve ben burada şunu tavsiye ediyorum e kişi isim belirtmeden genel anlamda zihninizde ne varsa bir resim yapın, duvarınıza asın ve onu herkesin göreceği bir yere asın. Çünkü sizin kişisel bilinçaltınızdaki bu astrolojide sekiz evin konusudur. Evrenin bilinçaltı on iki evin konusudur. Bu sekiz ev on iki ev arasında bir bağlantı vardır ve bu ki insan bu bilinçaltı attıklarını.

Bilinç dışına yani evrene gönderir ve eğer bu hatta işte Acess Bars. Tetaling gibi alanlar var. Acces bas da şöyle bir soru vardır Bundan daha iyi nasıl olur, bundan daha iyi nasıl olur di. Her zaman bundan daha kötü, nasıl de miyin, bundan daha iyi nasıl olur sorusun. Sorup cevabı kendiniz vermeyin. Evrene bırakın. Evren size o alandaki sorunuzu cevaplayacaktır. Aynı şekilde siz bilinçaltınızı bu şekilde resimlerle programlayabilirsiniz ve bu resimlerin evrensel bilinçaltı ile temasını sağlayabilirsiniz. "Hıdır ellezde" ise sadece bundan ibaret değil, baharın habercisi olduğu için ve orada toprak su ateş hava toprak su gibi doğa enerjileriyle beraber kullanıldığı için bunlar tamamen.

Doğanın da verdiği bir enerji ile birlikte ne oluyor? Evrene sinyaller gönderiyor. Her beddua da öyledir mesela çok sinirlisiniz, çok öfkelisiniz. Aslında beddua bir çeşit duadır. Orada acil koduyla bir dua ediyorsunuz ve çok tehlikelidir işte ve önce sizi bulur o enerji önce sizi bir test eder. O bedduanızın bir kısmını size bir yaşatır zaten aynı şekilde insan kafasından geçirdiğini, düşüncelerini.

Hakim olduğunda ki biz buna farkındalık diyoruz o farkındalık arttığında kişi artık öyle bir noktaya gelir ki şükür dediğimiz noktaya gelir işte o şükür anda size hayatın sunduğu yaradanın sunduğu her türlü güzelliğe teşekkür edersiniz ve o şükür enerjisi siz odaklandığınız alanı açar.

Genişletir ve neye odaklanırsanız hayatınızda o alanlar genişler ve dolayısıyla da ne için müteşekkir olduğunu, ne için teşekkür ettiğinize bir bakmanız lazım.

Genel olarak bu şekilde.


Bu şekilde diyorsunuz peki çok teşekkür ediyorum ben teşekkür ederim e Sayın Arif Aydın II bir başka programına inşallah yine konuğumuz olursunuz. Sonsuz teşekkürler ben teşekkür ederim. Bana bu fırsatı verdiğiniz için çok güzel bir sohbet oldu sesinize solunuza sağ çok teşekkür ediyorum. Ben teşekkür ederim. Evet sevgili dinleyenlerimiz, bugünkü stüdyo konuğumuz, Astrolog, eğitimci Sayın Arif Aydın idi. Astroloji adına söyleşi yaptık. Bir kez daha teşekkür ediyorum değerli gönüllü dostlarımız. Böylece yine bir programımızın daha sonuna geldik. Bugün de bizlere her daim olduğu gibi evlerinize, iş yerlerinize, bulunduğunuz mekanlara ama en önemlisi de. Kalbinize gönlünüze konu ettiğiniz sonsuz teşekkürler bir başka programda yine birlikte olmak dileğiyle bugün de huzurlarınızdan saygı ve sevgiyle ayrılıyoruz. Her şeyler gönlünüzce.

Olsun hoşçakalın .

Zübey de kartalmış'ın hatırlayıp sunduğu üçüncü Göz programı sona erdi.

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kişisel Gelişim - Bilinçaltı teknikleri

Kişisel Gelişim - Bilinçaltı teknikleri Bilinçaltı Zihinsel Teknikler İyileştiren şey nedir? İyileştirici güç nerededir ve nasıl kullanılabilir? Bunlar hepimizin merak ettiği, hayati derecede önem taş

댓글


bottom of page