top of page

Yükselen Burç Hesaplama Ve Yükselen Burcun Ruhsal Derinliği

Güncelleme tarihi: 20 May

Yükselen burç nerelisin sorusunun cevabıdır aslında! Çünkü yükselen burç siz doğarken dünyada bulunduğunuz konuma göre hesaplanır. ve nerede doğduysanız oralısınızdır...


yükselen burç hesaplama
yükselen burç


Bu hesaplama yapılırken doğduğunuz grinwiche uzaklık olarak doğduğunuz saat dakika belirlenir, yani saat tam olarak kaçta doğduğunuz bilinmelidir. o saat itibariyle doğduğunuz konumdaki hangi paralel ve meridyen noktası belirlenir. Yani hangi şehirde doğdunuz o şehrin o kunumun paralel ver meridyenleri hesaba dahil edilir. o anda bulunduğunuz konum (şehir) itibariyle ufka baktığınızda hangi burç yükseldiği matematiksel olarak hesaplanmasıyla yükselen burç bulunur. Bu olay taktir edersiniz çıplak gözle gözlemlenemez. Ancak günümüzde bu matematiksel hesabı bilgisayarlar kolayca yapabilmektedir. Ancak es geçilmemesi gereken ülkemiz gibi yaz saati, kış saati uygulaması var ise doğduğunuz tarihteki yaz kış saati uygulumasını bilmeniz gerekir yada kullandığınız programın bu konuda gerekli güncellemesi olması gerekir.


Eğer doğduğunuz saati bilmiyorsanız rektefiye işlemi yaptırmalısınız. Doğum saati bulma işlemine rektefiye denir. Hayatınızdaki önemli olaylardan yola çıkarak , örneğin evlilik, çocuk yurt dışına çıkma ve buna benzer önem arz eden olaylardan yola çıkara zaman geriye alınır ve doğduğunuz saat tespit edilir. Bir astroloğun rektefiye yapabilmesi için ileri seviyede astroloji bilmesi gerekir. Bazı durumlarda karakterin yansımasından yola çıkarak yükselen belirlene bilsede dakikayı tespit etmek için rektefiye şarttır. dakikası net olmayan bir doğum haritasının progresleri ve transit ön görüleri yanlış çıkacaktır. Ancak doğum haritası yorumu doğru çıkabilir. çünkü doğum haritası sadece yükselenden oluşmamaktadır. Örneğin kişinin hayat sınavlarını anlamak için yerine göre yükselene ihtiyaç olmayabilir.


Diğer taraftan yükselen burç ascendant olarak anılır islami literatürde kader ve kaza dediğimiz bir ifade vardır. Kader kaza meselesindeki kaza trafik kazası değildir. Kaderin icra edilme şeklini verir. Natal haritadaki kaderiniz varlık alemine çıkış şekli sizin yükselen burcunuzun cinsinden gerçekleşir. Ve yükselen burcunuzun aktifleştiği bir tarih vardır. İlk yaşayacağınız satürn döngüsü ile yükselen burcun enerjisini iyice hissedersiniz. Yükselen sizin tüm duygularınız hisleriniz yapmak istedikleriniz varlık alemi ile buluştuğu burç enerjisidir. Tüm duygu ve hisleriniz yükselen burcunuzun özellikleri ile açığa çıkar.

Yükselen burç 1. eviniz ve 12. evinizi doğrudan etkiler. Şayet 1. evinizde bir gezgen varsa, ve bu gezgene kolektif bir gezgen ise yükselen burcunuzun enerjisini doğrudan etkiler.Aslında insanların tek bir burcu yoktur. İnsanların doğum haritaları vardır, diğer bir deyişle astroloji haritaları. Bir insan kendi içinde 12 burcun özelliklerini belirli kombinasyonlarda barındırır. Yükselen burcun önemi, haritadaki her burcun, belli bir karakteristik özelliği nasıl hissedeceğimizi ve dışa vuracağımızı anlattığıdır. Bazılarını düşünerek yaparken bazılarını güdülenerek yaparız. İşte yükselen burç, güdülenerek yaptığımız davranışlarımızı sembolize eder. Ayrıca yükselen burç, bizim nasıl algılandığımızla da ilgilidir.


Yükselen burç, doğduğunuz saatten itibaren iki saatlik dilimleri ifade eder. Günümüzde kullandığımız saat sistemine göre, yükselen burçlar, doğum saatine göre iki saatlik dilimlerden oluşur. Örneğin Sümerliler, 60'lık sayı sistemini kullandıkları için gün 12 saattir ve 1 saat 120 dakikadır. Bu yüzden yükselen burçlar, bu sistemdeki iki saatlik dilimlere denk gelir. Kısaca sümerlilerde gün 2 saatlik dilimlerden oluşan 12 saatmiş.


Ayrıca genellikle hayatımızın yaklaşık 33 yaşına kadar olan döneminde Güneş burcumuzun etkisini yaşarız. 33 yaşından sonra ise yükselen burcun etkisini daha fazla hissederiz. Tabii ki, 30 yaş olarak belirtilmiş olsa da bu tam olarak herkes için geçerli değildir. Bazı kişilerde bu geçiş daha erken veya daha geç olabilir. Yükselen burcun etkisini yaşamaya başlama yaşını belirlemek için hesaplamalar yapılır.


Örneğin, Güneşi Balık burcunda olan bir kişinin yükseleni İkizler ise, bu kişi haritasındaki gezegenlerin konumuna bağlı olarak tipik bir Balık burcu gibi değil, tam tersine dışa dönük ve konuşkan bir karakter yapısına sahip olabilir. Genellikle 30 ila 50 yaş arasında yükselen burcumuzun etkisini daha fazla görürüz. Bu nedenle, astroloji yorumlarını dinlerken 30 yaşınızın üzerindeyseniz, mutlaka yükselen burcunuza göre dinlemeniz önemlidir.


Bazı insanlar yükselen burca geçiş döneminde ciddi zorluklar yaşayabilirler. Özellikle bu geçiş dönemi 26 ile 35 yaşları arasında Satürn dönemine denk geliyorsa, hayat neredeyse onlara hizmet etmeyecektir. Çünkü hayat, onları değişime zorlayacaktır. Artık o yaşına kadar yaşadığı hayatın dışında başka hayatlar olduğunu fark eder ve onlara onların gözünden bakması ve yaşaması gereken bir döneme gelir.


Örneğin, bir kişinin burcu Aslan ve yükseleni Başak ise, bu geçiş dönemi onu çok zorlar. 35 yaşından sonra ise eser yok, o eski halinden şimdi diyecektir. Aynı şekilde, bir Toprak burcunun yükseleni farklı bir gruptan veya anlaşamadığı bir burç cinsinden olursa, bu durum daha da zorlaşır. Bir burç, zodyaktaki sıralamasına göre kendinden bir önceki burçla genel olarak anlaşamaz. Ancak burada insanlardan bahsetmiyoruz, burçlardan bahsediyoruz, yani oradaki melekî kuvvetten bahsediyoruz.


Peki, yükselen burç nasıl hesaplanır? Yükselen burcunuzu öğrenmek için belirli prosedürler vardır. Şu anda yükselen burcunuzu hesaplamak için dünyanın en iyi yazılımlarını kullanıyoruz.


İnternette yükselen burç hesapladığını iddia eden veya ücretsiz doğum haritası çıkardığını iddia eden bazı siteler bulunmaktadır. Ancak bu sitelerin çoğunun yanlış hesaplamalar yaptığını söylemeliyim. Özellikle ücretsiz doğum haritası siteleri genellikle yanlış hesaplamalar özellikle türkiyedeki yaz kış saatlerinde yapılan değişikliklerden kaynaklanır. bu yüzden bu sitelerden bilgi alırken dikkat etmenizde yarar vardır.


Birde bu sitelerin yorumları sizin doğum haritanızın analizi değildir. sadece yerleşimleri anlatmaktadır. ihtiyacınız olan şey ise doğum haritanızın yorumu ve çözümüdür. Kilitlenmiş durumların çözümü için zaten doğum haritasına başvurulur. Bu yüzden gerek yükselen burcunuzu bulmak için gerekse çözüm içeren doğum haritası yorumu için bizden yada bizim gibi profesyönel bir astrologdan yardım almalısınız...

Yanlış bilgilendirmeler hayatınızı ciddi sıkıntılara uğratabilir. Bu nedenle dikkat etmek önemlidir.


Her insanın hayatın yükselen burcun aktifleştiği dönem farklıdır. bu yüzden deriz ki , herkesin yükselene geçtiği dönem farklıdır, ancak genel olarak artı eksi 33 yaş civarındadır.


Yükselen burcunuzu öğrenebilmemiz için üç bilgiye ihtiyacınız vardır: doğum tarihi, doğum yeri ve doğum saati.


Eğer doğum saatinizi net olarak bilmiyorsanız, iki saatlik dilimlere indirebilirseniz, yani 3 ile 5 arası gibi, yükselen burcunuzu bulmamız daha kolaylaşır.


Yükselen burcunuz, astrolojik haritanızın önemli bir parçasıdır ve kişilik özelliklerinizi etkileme potansiyeline sahiptir.

Bu gün sizlerle yükselen burcun hayatınızdaki etkilerine ruhsal bir bakış yaptık. Yükselen burcun ne olduğu ile ilgili bu denli derinlemesine bilgileri sizelere aktarabildiysem ne mutlu.


Herkese bol astrolojili günler

Astrolog Arif

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Sirrius Yıldızı Ve Dogon Kabilesi

Sirrius Yıldızı Ve Dogon Kabilesi Mali Cumhuriyeti'nde yaşayan Dogon yerlilerinin mitolojisinde Sirius yıldız sisteminden Dünya gezegenine "gönderilenler"i ifade eden bir terimdir. Nommo'nun gemisi te

GNOSTİSİZM

GNOSTİSİZM Gnostisizm, eski Mısır ezoterizmini, eski Yunan ezoterizmini (Platon, Pisagor), İbrani tradisyonlarını, Zerdüştçülüğü, bazı Doğu geleneklerini ve dinlerini, Hıristiyanlığı eklektik bir tutu

Comments


bottom of page