top of page

YENGEÇ BURCU 2024

YENGEÇ BURCU 2024

GENEL

Ay Düğümleri: Koç Terazi aksındaki düğümler 10 ve 4. Evlerinizde hareketine devam ediyor. Kuzey Düğümün kariyer meslek toplumsal statü evinde olması bu alanlarda sorumluluk almanın size çok fayda sağlayacağı anlamına geliyor. Bu 1 yıl Ev aile yuva geçmişiniz, köklerinizle ilgili duygusal problemler ya da konulara odaklanmak yerine sorumluluk almayı öğrenmeli, kariyerinize odaklanmalı, çok çalışıp çabalamalı ve sonuç olarak da istediğiniz başarıya ve konuma ulaştığınızı görmelisiniz. Aksi takdirde hayat daha yorucu ve çekilmez bir hal alabilir. Yer değişikliği taşınmalar söz konusu olabilir. Aile büyükleri, anne babayla ve onların hayatındaki bazı konularla alakalı kadersel bazı durumlar meydana gelebilir.

 


Yengeç burcu 2024
Yengeç burcu 2024

Jüpiter: 26 Mayısa kadar Boğa burcunda 11. evinizde olmaya devam ediyor. Yılın ilk yarısında sosyalleşmekten, arkadaş çevresinden ve kalabalık guruplar içerisinde olmaktan kaynaklanan bazı şanslar ve fırsatlar elde edebilirsiniz. Organizasyonlar, aktiviteler ve sosyal medya platformları gibi alanlara yönelmek bu açıdan avantajlı olabilir.  

26 Mayısta Jüpiter ikizler burcuna 12. evinize geçecek. İletişim zihin düşünce olarak kendinizi daha geri plana çektiğiniz, inançlarınız doğrultusunda eğitimler alarak iç bilgeliğinizi geliştirmek istediğiniz, kontrol edemediğiniz bazı durumlar için bir korunma altına girdiğiniz bir dönem olabilir. Yurt dışı yabancılar tanımadığınız ya da uzak olduğunuz kişiler bu dönem sizi biraz zorlayabilir. Sağlık konusunda da yapmanız gerekenleri tedavileri ertelememek yılın ikinci yarısında size daha fayda sağlayabilir.

 

Satürn: 9. Evinizde Balıkta, 2024 yılı boyunca da burda olmaya devam edecek. Bu da demek oluyor ki yabancılarla ilişkilerinize, yurtdışıyla bağlantılı işlerinize, hukuksal konulara, uzak yerlere yapacağınız seyahat ve yolculuklara normalden daha fazla dikkat etmeniz gerebilir. Bu alanlarda sınanmalar meydana gelebilir. Hayata bakışınızın ufkunuzun vizyonunuzun önemli ölçüde yapılandığı bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Yeni tanıştığınız insanlarla veya eşinizin akrabaları kardeşleriyle olan ilişkilerinizde daha temkinli adımlar atmanız gerekebilir. İlimle meşgul olmak, bir alanda uzmanlaşmak, eğitimler almak vermek bu dönemde ve ilerleyen zamanlar için size kalıcı katkılar sağlayabilir.

 

Uranüs: Boğada 11. Evinizde. Hayattan ideallerinizin ve beklentilerinizin aynı olmadığını düşündüğünüz insanlarla yollarınız ayrılabilir. Sosyal çevrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Sıradışı farklı gurup ve topluluklara katılabilirsiniz. Bu belki bir astroloji sınıfı olabileceği gibi değişik metafizik çalışmalar yapan guruplar da olabilir. Uzun yıllar süren dostluklarınızda görüş farklılıklarından dolayı kopmalar meydana gelebilir.  Kendinizi geliştirmeye değiştirmeye, açık hedeflerinize ulaştırabilecek ortamlarda bulunmak ani beklenmedik şanslar doğurabilir. 2026 Mayıs ayına kadar bu etkiler altında olmaya devam edeceksiniz.

 

Neptün: 2011 den beri Balıkta. 9. evinizde bir buçuk yıl daha olmaya devam edecek. Dini ilahi temalara daha çok yönelmiş manevi bir rehber edinmiş olabilirsiniz. Hayal ettiğiniz uzak seyahatleri gerçekleştirebilirsiniz. Hayata bakış açınızı geliştirecek ilimler eğitimlerle meşgul olabilirsiniz sezgilerinizi güçlendirebilirsiniz. Fakat sert açılarınız varsa bu alanlarda inanç din felsefe gibi konular asında kaybolma dağılma gibi büyük etkiler de yaşayabilirsiniz.

 

Plüton: 2008 den beri oğlak burcunda 7. Evinizdeydi. İlişkilerde yaşadığınız güç çekişmeleri, kıskançlıklar manipüle edici olaylar sizi çok yıpratmış ve dönüşüme uğratmış olabilir. Belki boşanmalar ayrılıklar yaşatmış olabilir. Plüton Ocak ayından itibaren 8. Evinize kova burcuna geçiyor. Bu süreçte hayatın daha çok derin anlamlarını aramaya ruhsal yönlerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Maddi konularda özellikle eşten ortaktan gelen finansal konularda önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz.

Plüton için önemli tarihler 2 Eylül-12 Ekim arası son kez Oğlak burcunda Retro harekette olacak.  Bu süreç evlilik ilişkiler konularınızın son kez büyük bir şekilde gündeme geldiği önemli zamanlar olabilir.

20 Kasım itibariyle de Plüton yaklaşık 19 yıl boyunca Kova burcunda hareket edecek.


 YENGEÇ BURCU 2024


Aylara göre baktığımızda 2024 yılı için sevgili Yükselen Koçlar;

Ocak: Bu ay evlilik konuları, eşinizle ilgili gündemlere odaklı olabilirsiniz. Karşınıza gelen insanlar size biraz mücadeleci ya da çatışma çıkarıyor gibi gelebilir. Arkadaşlar dostlar cephesinden yan beklenmedik fırsatlar karşınıza çıkabilir.

Şubat: Ortak kazançlar, krediler borçlar ödemelerle ilgili beklenmedik gelişmelerin olabileceği bir ay olabilir. Fakat buna karşılık eşinizden, ortaklarınızdan ikili ilişkilerinizden beklenmedik destekler görme şansınız da var. İletişimde abartılı konuşmalara girmemenizde fayda var.

Mart: Bu ay uzak seyahatler, yurtdışı, yabancılar, eğitim konularına yönelebilirsiniz. 9 Mart civarına dikkat etmelisiniz. Yolculuk, trafik ya da kaza tehlike riski olan konular, ameliyatlarda gelişebilecek komplikasyon riskleri fazla olabilir. 25 Martta Terazi burcunda bir Ay tutulması var. Ev yuva aile ve mesleki alanda kariyerinizde statünüzde çok güçlü bir kapanma bitiş yaşayabilirsiniz. Fakat bu bitiş sizi çok güçlendirecek şekilde destekleyici olabilir. 

Nisan: 8 Nisanda Koç burcunda bir Güneş tutulması var. Bu tutulma eğitim öğretim, yabancılar, eşinizin ailesi ya da hukuk gibi alanlarda kendinizi engellenmiş baskılanmış gibi hissettirebilir. Fakat kariyer hayatınızı yeni adımlar atmak için çok destekleyici olabilir. Üzüldüğünüz yara aldığınız kariyer meslek konularında önünüzün açıldığını görebilirsiniz. Bu alanda her ne yaşayacaksanız tekamülünüzü destekler nitelikte olduğunuzu bilmelisiniz. 1-25 Nisan Koç burcunda Merkür retrosu olacak. İş ve mesleki konulardaki eksikler, yapılmamış görevler yeniden gündeminize gelebilir. Hızlı aceleci davranışlar, iş konuşmaları yanlış anlaşılmalara ve hatalı işlere sebep olabilir.

Mayıs: Bu ay görünürlüğünüzü artırmak istediğiniz konularda daha çok ve hızlı harekete geçtiğiniz bir ay olabilir. Sosyal alanlarda daha çok bulunabilir, arkadaşlar, dostlar, kalabalık ortamlarda bulunmak için güzel ve destekleyici bir ay. İş ve kariyer hayatınızda, üstlerinizle patronlarınızla çatışmamaya dikkat etmeniz gerekebilir.

Haziran: Bu ay biraz daha içinize yönelmek isteyebilirsiniz. İç dünyanızda kendi aleminizde manevi ruhsal çalışmalar yaparak kendinizi daha huzurlu hissedebilirsiniz. 29 Haziran-15 Kasım Satürn Balık burcunda geri harekette olacak. Akademik kariyerinizi ilgilendiren veya eğitimle ilgili konularda gerekli sorumluluklarınızı almışsanız bu dönemde afallamazsınız. Ama almadıysanız zorluk ve engellerle karşılaşma riskiniz bu aylarda artabilir. Vize pasaport, hukuksal işlemler, yurtdışı konuları için de bu tarihlerden önce yapmanız gereken sorumlulukları öğrenmenizde fayda var.

Temmuz: Bu ay sizin ayınız. Harekete geçmek, seyahatler, yükseköğretim, farklı kültür ve insanlardan destek almak, hayata bakış açınıza yeni vizyonlar getirmek hayallerinizi gerçekleştirmek için güzel bir ay. 2 Temmuz-7 Aralık arası Neptün balık burcunda Retro olacak. Kurduğunuz hayallerde neleri eksik yaptığınıza yönelik daha somut gerçeklikleri görebilirsiniz.

Ağustos: Maddi konuların ön planda olduğu bir ay. Sevgi aşk flört ve maddi konularda beklenmedik durumlara açık olabilirsiniz. Parasal mevzularda abartıya kaçmamaya, arkadaş ve sosyal çevrenizin gazına gelmemeye çalışmak sizin için faydalı olabilir. 5-28 Ağustosta Başak ve Aslan burcunda Merkür retrosu olacak. Bu süreçte yakın çevre kardeşlerle ilgili konulara, genel anlamda iletişimlerinize ve maddi konularda atacağınız hamlelere daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. Ağustos sonuna doğru hırsızlıklara ya da arkanızdan dönen işler düşmanlıklara karşı da uyanık olmanızda fayda var.

Eylül: Bu ay gündemleriniz yakın çevreniz kardeşleriniz kuzenleriniz eğitim öğretim araştırmak gibi konular olabilir. Eylül ortası gibi evlilik ikili ilişkilerde biraz daha gerilimli enerjiere kendinizi ifade ederken çatışma ortamı oluşturmamaya dikkat etmelisiniz.18 Eylülde Balık burcunda bir Ay tutulması mevcut. Bir taraftan yakın çevre ve uzak çevrenizdeki gerilimin arttığı bir taraftan da aile ebeveynler tarafından çok güzel destekler aldığınız bir tutulma. 2 Eylül-20 Kasım arası Plüton oğlak burcuna geri harekette olacak. Uzun yıllardır ikili ilişkiler ve evlilik konularında büyük bir dönüşüm yaşadınız. İşte bu alanda yeterince dönüşüp dönüşmediğinizin son kez güçlü bir şekilde sınavını verebilirsiniz.

Ekim: 2 Ekimde Terazi burcunda bir Güneş tutulması meydana gelecek. Kökleriniz anne baba aile yuva ev alanlarınızda geçmişten gelen bir mevzu hakkında yeni bir başlangıç yapma yeni kararlar alma dönemi olabilir. Sevgili aşk tutku gizem entrika savaş sizin için bu tutulmanın başlıkları olabilir. 9 Ekimden Şubat 2025 e kadar Jüpiter ikizler burcunda Retro olacak. Bu dönem bilinçaltı ve ruhsal sağlığınıza daha çok dikkat etmek, kolektife faydalı olacak iyilikler yapmak, eğitim öğretim alanlarında belki bir öğrenciye destek olmak gibi konular içsel sıkıntılarınızı rahatlatabilir.

Kasım: Harekete geçmek istediğiniz konularda 4 kasım ve sonrasını değerlendirmek daha rahat olabilir. Bu ay daha çok sevgili, aşk flört keyif aldığınız konular ön planda olabilir. Günlük ileriniz yoğunlaşabilir. İş ve çalışma hayatınızdan kazançlarınız artabilir. Kasım ve aralık aylarında harcamalarınıza özellikle dikkat etmelisiniz. 26 Kasım-15 Aralık Yay burcunda Merkür retrosu olacak. İşlerinizle ilgili eksikleriniz gündeme gelebilir. Sağlık konularında gerekli kontrollerinizi yapmamışsanız bu dönem tetiklenebilir.

Aralık: Bu ay eş evlilik ortaklık konularında ya da işe ilgili çalışma hayatınızla ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir. Para kazanmak için fazla mücadele edebilirsiniz bunun yanında harcamalara yine dikkat etmelisiniz. 6 Aralık Cumadan 26 Şubat 2025 e kadar Mars Aslan burcunda Retro olacak. Daha önce emek verdiğiniz ama karşılığını alamadığınız paralar varsa gelebilir. Paranızı kullandığınız alanlara şans oyunları, riskli yatırımlar vb. alanlara dikkat etmelisiniz. Çevrenizdeki çocukları mutlu edecek harcamalar yapmak bu dönem size iyi gelebilir.

 

 

 

 

 

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page