top of page

Venüsyen Enerji ve Burçların Sevgi Anlayışının Farkları

Burçlar arasındaki sevgi anlayışının farklı olduğunu bilmek önemlidir. Örneğin, bir kedi yavrusuna süt verdiğinizde içinizde bir iyilik hissiyatı uyanır ve kedicik süt içerken içinizde sevgi tomurcukları açar. Ancak bir Akrep burcu için, sevgi genellikle karşısındaki kişinin duygusal dünyası ve gizli hisleriyle ilgilidir. Akrep burcu, bilinmeyenleri keşfetmek ve cinsellik üzerine kurulu bir sevgi anlayışına sahiptir. Öte yandan, bir Terazi burcunun sevgi anlayışı zerafet ve paylaşma üzerine odaklanır. Her iki enerji türünü de iyi ya da kötü olarak değerlendirmemek önemlidir, çünkü her insanın farklı enerjiye ihtiyacı vardır.


Zerafet ve paylaşma, dış görünüşte güzelleşme ve Venüsyen bir enerji türüdür. Bu Venüsyen enerji türü, değişimin, bazı kışkırtmaların ve gizliliklerin evinde etkili olur. Venüsyen enerji, kışkırtma, laf sokma, kıskanma gibi iletişim tarzlarından hoşlanmaz. Venüsyen enerji, sevgisini açıkça yaşamak ister çünkü cinsellik gibi gizli kalması gereken bir sevgi türü yoktur.


Venüs, akrep burcunda "düşük çalışır" denilir çünkü önceki açıklamalardan da anlaşılacağı gibi Venüs'ün akrep burcunda sevgi teması daha saf bir şekilde paylaşımla olması gerektiğini ifade eder.


Her insanın haritasına göre gezegenlerin aldığı konum ve kombinasyonlara bağlı olarak sevgi anlayışında farklılıklar olacaktır. Bu nedenle, her bir burcun ve haritanın kişiye özgü bir sevgi anlayışı olduğunu unutmamak önemlidir.


Astrolojide gezegenlerin seyir istasyonlarına "felek" denir ve bu felekler kişinin kaderi ve kaderindeki güzergahlardır. Astroloji aslında kadersel bir olgudur ve kadersel astroloji diye ayrı bir astroloji türü bulunmaz. Astroloji, zodyak dediğimiz feleğin çemberi üzerindeki gezegenlerin konumlarıyla ilgilenir. Bu gezegenlerin her biri insana ve kainata dair bazı hissiyatları temsil eder.


Venüs, aşk ve sevginin simgesi olarak bilinen bir meleki kuvvettir. Venüs'ün akrep burcuna geçişinin anlamı, Venüs enerjisinin akrebin evine konuk olmasıdır. Bu durumda, aşk ve sevgi temasının nasıl şekilleneceği merak konusudur. İnsanlar genellikle Venüs ile ilgili olarak Cenab-ı Hakk'ın vedüd ve latif esmalarını düşünürler.


Özetle, burçlar arasında sevgi anlayışının farklı olduğunu ve her insanın haritasına göre sevgi anlayışında değişikliklerin olabileceğini unutmamak önemlidir. Astroloji, gezegenlerin kadersel etkilerini inceleyen bir bilimdir ve Venüs'ün akrep burcunda sevgi temasının farklı bir şekilde ortaya çıkabileceğini ifade eder.

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kişisel Gelişim - Bilinçaltı teknikleri

Kişisel Gelişim - Bilinçaltı teknikleri Bilinçaltı Zihinsel Teknikler İyileştiren şey nedir? İyileştirici güç nerededir ve nasıl kullanılabilir? Bunlar hepimizin merak ettiği, hayati derecede önem taş

Su Burçlarındaki Gezegenler

Su Burçlarındaki Gezegenler Su burçları  (akrep , balık , yengeç) Su evlerindeki gezegenler gizli veya bilinçaltı seviyelerde nele­ rin olup bittiğini gösterirler; bu yaşamda -uzak geçmişten kay

Bình luận


bottom of page