top of page

PLUTO 4.EV

GEZEGEN NOTLARIM

PLUTO 4.EV,


Pluto 4.ev kişilerinin ebeveynlerinden biri, genellikle o biri hep annedir, güçlü zorlayıcı, baskıc, kontrolcü ve dominant olur.

Baba ise stratejik ve manüplâtifdir.

Veya 4.ev pluto olanlar kücük yaşta ebeveynlerinin mahrumiyetini yaşayabilir, veya ebeveynlerinden mahrum kalma olasılığı tehditleri oluşturan hislere kapılma durumlarının içinde kalabilir.

Pluto 4.ev kişisi özellikle çocukluk da bu gibi hadiselere maruz kalmüşsa büyüdüğünde kadınlara güvenmeme konusunda antikor geliştirmiş olacaktır.

Kadınlara güvenmeme konusu kişi de öyle bir yer edecektur ki, kişi erkek ise ileride terkedilebilirim güvensizliğiyle muhatabı olduğu kadını kendine bağımlı hale getirecektir.

Pluto 4.evde olanlar kendileri ebeveyn olduklarında ise, bu seferde çocuklarını aynı hissiyatla kendine bağımlı hale getirecektir.

Hatta bu hissiyat kişi de o kadar baskındır ki,

adeta ölüm kalım meselesi gibi, kendini gerekirse çok fazla yük altına sokar, canını dişine takar, onların vazifelerini de üstlenir, yeter ki onlar onsuz yapamaz hale gelsinler.

Veya kişi bu gibi sorunların hesabını taa baştan yaparak hayatına hiç kadın sokmama veya hiçbir zaman evlât sahibi olmama kararı da alabilir.

Evet kıymetli okuyucularım, pluto veya akrep etkisi 4.evde baskınsa hele bir de bunlar burda ay ile kavuşumdaysa veya açılar zorluysa bu gibi sorunlarin yaşanması kaçınılmaz bir gerçektir.

Çünkü bunların çocuklukları güç savaşlarının olduğu arena gibi bir evde, bir ailede geçmiştir.

Bi insanın haritasında 4.eve baktığınızda o kişinin ailesi hakkında aile fertlerinin haritalarına bakmaya gerek kalmadan tüm bilgileri elde etmiş olursunuz.

Eğer bir hava ve ateş grubu mensubunun 4.evi zorluysa, saturn pluto, mars gibi malefik gezegenler varsa, bir de açılar fenaysa, kişi tüm kalıpları yıkmak, engelleri kaldırmak adina tekbaşına yaşama kararı da alabilir.

Diyelim ki hayat bunlara tekbaşlarına yaşayabilme imkânı sunmadı, o zaman da bunlar kiminle birlikte yaşarlarsa yaşasınlar, yaşadıkları insanlarla mutlaka sorunlar çıkaracaklardır çünkü o sorunlar onların köklerindeki yani çocuklukta yaşadikları mutsuz aileden kaynaklı travmalar yüzündendir.

O yüzden bu insanlara çocukluk travmalarını, dargınliklarını, kırgınlıklarını şifalandırmaları icin.mutlaka yardım edilmelidir.

Bu yardım için en gerekli kaynak ise yine mutlu bir aile ve yuva içinde yaşamalarıyla olur, yoksa bu iş terapiyle meditasyonla vs. Çözülecek gibi birşey degildir.

Bu insanlar bu şekilde travmalarını eğer iyileştirirlerse ileride bu turden travmaları olanlara da şifacı olurlar.


PLUTO 4.EV

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

BURÇ YORUMLARI | BURÇLARA GÖRE HAFTALIK YORUM

BURÇ YORUMLARI | BURÇLARA GÖRE HAFTALIK YORUM YÜKSELEN KOÇ BURCU Astrolog Arif AYDIN https://youtu.be/8FckFP9GW4o Venüs chiron sekstili  ve satürnle kavuşum yapmış bir Venüsünüs  uranüsle  karesi… Top

Yerel Seçimlere Astrolojik Bakış

Sevgili Değerli Arkadaşlarım, Bu gün sizlere seçim astrolojisindeki kolektif yapıdan bahsedeceğim. Gönlünüzdeki sancılara ve düşüncelerinize kulak vermek istiyorum. Bu çağda, Facebook adıyla anılan o

Comments


bottom of page