top of page

İKİZLER BURCU 2024 - YÜKSELİŞİN SIRLARI | 2024 BURÇ YORUMLARI

İKİZLER BURCU 2024
Sevgili ikizler. Carl gustav jung un 2023 yılınızı özetleyen bir sözü ile başlıyoruz  2024 yorumlarınıza.

'Bir ışık aradığında önce daha da derin bir karanlığa düşersin…

 

Evet şimdi bu karanlıktan çıkma zamanı!

 

 

Ay Düğümleri: Koç Terazi aksındaki düğümler 11 ve 5. Evleriniz üzerinden hayatınızdaki bazı olayları cereyan ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılarda yalnızlık, sağlık sorunları ve kontrol edemediğiniz sizi üzen yoran zamanları bolca yaşadınız. Kuzey Düğümün 11. Evinizdeki koç geçişi artık sosyalleşmeniz insanların arasına karışmanız gerektiğini vurguluyor. Özellikle internet üzerinden yapacağınız işler. Toplumsal konularda yapacağınız girişimler, Hayalleriniz umutlarınız hedeflerinizden vazgeçmeden size engel olan şeylerden kurtularak çok çalışmanız ve hayal bile edemediğin konumlara gelmenizin desteklendiği bir süreçtesiniz. Fakat bunu değerlendirmek için cesur olup harekete geçmeniz şart. Bu dönem daha çok size keyif veren eğlence aşk hobiler gibi alanlarda kalmak isteyebilirsiniz. Fakat bir süreliğine bu alanı terkedip hayalleriniz için çaba göstermek önceliğiniz olmalı. Flörtler, aşk hayatı, riskli yatırımlar ve kazançlar ya da varsa çocuklarınıza daha yoğun bir enerji harcamak sizi bu süreçte geriye çekebilir, hayallerinize ulaşma arzunuzu önemli ölçüde yavaşlatabilir. Kendinizi tek başına sahne önünde ön planda tutma isteği yerine, guruplar dernekler kalabalıklar arasına girmek, çevre edinmek, bir iş için sosyal medyayı aktif kullanmak size çok büyük şanslar getirebilir.

 

Jüpiter: 26 Mayısa kadar Boğa burcunda 12. evinizde olmaya devam ediyor. Bu dönemde kendinizi maddi manevi şifalandırmak için içinize yöneldiğiniz, belki kontrol edemediğiniz sıkıntılı zamanlar içinde olduğunuzu bilmenize rağmen ilahi bir korunma altında gibi hissettiğiniz, maneviyata ruhsallığa yöneldiğiniz bir süreç içindeydiniz. Bu konum size; psikoloji, spiritüalizm, insanın ve evrenin iç dünyasını anlamakla ilgili derin bir idrak ve bakış açısı kazandıracak. Carl gustav jung un  bir sözü akıllara geliyor. Şöyle diyor gustav jung : 'Bir ışık aradığında önce daha da derin bir karanlığa düşersin… işte burası daha derin bir karanlıktı sevgi ikizler.

 Belki korkularınız kaygılarınız endişeleriniz abartılı bir şekilde arttı. Ama ocak ayında Jüpiterin düz harekete geçmesiyle birlikte daha sakin bir içsel huzurla ilerleyebilirsiniz. Bilinçaltı korkularınız veya benzer sağlık sorunlarınız varsa şifalanabileceği bir dönemi de anlatabilir. Probleminiz her neyse benzer bir konudan muzdarip birine iyilik yapmak, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek bu dönem çok iyi gelecektir. Özellikler aydınlanmaların, Uyanışlarının gerçekleştiğini iddia edenlerin çok olduğu bu günlerde insanın aklına yine gustav jun gun başka bir sözünü akıllara getiriyor.

 “Bir insan, aydınlığı hayal ederek değil, karanlığın bilincine vararak aydınlanır. “…

26 Mayısta Jüpiter sizin burcunuza ikizler burcuna geçecek. Her ne kadar ikizler burcundaki Jüpiter düşük bir konumda olsa da gerçekleştirmek istedikleriniz, istekleriniz şansınız Mayıs ayından sonra daha belirgin olmaya başlayabilir. Evlilik ortaklık gibi ilişkiler anlamında veya işiniz kariyerinizle ilgili hayatınıza yeni insanlar girebilir, başlangıçlar yapılabilir.  Özellikle ilişkilerle ilgili birden çok talibiniz bir anda çıkabilir. İşte o jupiteri o dönemlerde etik çalıştırabilirseniz Alis harikalar diyarında gibi bir ilişkiye yelken açabilirsiniz. Ama onu mu seçsem bunu mu seçsem modundaysanız geçmiş olsun. Gökten yağan kar taneleri gibi yakın bir zamanda eriyip gidebilirler.

 

Satürn: 10. Evinizde Balıkta, 2024 yılı boyunca da burda olmaya devam edecek. Satürn 2023 mart ayından itibaren tepe evinizde kendini hissettirmeye başladı. Bazı alanlarda kendinizi inanılmaz kısıtlanmış ve engellenmiş hissettiniz. Bazılarınız mevcut kariyerlerini sonlandırdı veya değiştirmek durumunda kaldı. Farklı alanlara yöneldi. 2024 yılında da bu etkiler devam edecek gibi görünüyor. Satürnün burada sizden istediği hayatın keyif ve eğlenceli yönlerine ara vererek çok çalışmaya çabalamaya işinize konsantre olmaya ve tam anlamıyla odak noktanızı burada tutmaya çalışmaktır. Bu süreçte kendinizi belki yalnız başına hedefe ulaşmaya çalışan bir oğlak gibi hissedebilirsiniz. Bazı yükselen ikizler krizli bir takım dönümlerden geçmiş geçiyor hissedebilir. Bu koşullar sizin korkularınızla yüzleşerek yola devam etmenizi ve başarıya odaklanmanızı istiyor. Anne, baba, patron gibi otorite figürlerden yana baskılandığınızı ve destek göremediğinizi hissedebilirsiniz. Ancak Satürnün ödülleri bu evinizden çıkarken kendini gösterecektir. Şu an çabalayıp uğraştığınız her işin karşılığını 2025 mayıs itibariyle fazlasıyla almaya başlayabilirsiniz. Bazıları bu yıl da almaya başlayacaktır.

 

Uranüs: Boğada 12. Evinizde. Beklenmedik anlarda kontrolünüz dışında gelişen olaylar, arka planda kalmış konular, gizli düşmanlarınızdan gelebilecek tehlikeler ya da bilinçaltındaki korkularınızın gerçek dünyada benzer suretlerle karşınıza çıkması gibi durumlar bu dönemde tetiklenebilir. Burada görmeniz gereken olaylar veya kişilerden ziyade bu konu niçin başıma geldi, neyi hayatımda görmezden geliyorum ve atlıyorum, bunların farkındalığını sağlamak olacaktır. Bilinçaltında tıkalı sıkışık kalmış şeyler büyük bir olayla bir anda açılıp sizi uyandırabilir. Kötü bazı alışkanlıklarınız varsa bunlardan kurtulmak gibi etkileri de sağlayabilir. Bir söz vardır az sadaka çok belayı def edermiş burada yapacağınız sadakanın cinsi önemli. Özellikle yüksek öğrenim üniversitede okuyan öğrencilere, teknoloji, iletişim alanlarında maddi manevi desteğe ihitayacı olanlara yardım edebilirsiniz.

 

Neptün: 2011 den beri Balıkta 10. Evinizde Kariyer evinizdeydi. Bir buçuk yıl daha olmaya devam edecek. Uzun yıllardır mesleki anlamda yön bulamamanıza belirsizliklere kararsızlıklara sebep olmuş olabilir. Hangi işi yapsam daha iyi olur diye defalarca düşünmüş olabilirsiniz ki bu etki halen devam etse de Satürnün bu eve geçmesi kariyer hayatı için artık neyi neden yaşadığınızı daha somut halde gerçekliğe kavuşturacaktır. Belki de korunduğunuzu ve olması gerekeni yaşadığınızı göreceksiniz.

 

Plüton: 2008 den beri oğlak burcunda 8. Evinizdeydi. Bu dönemde pek çok krizli dönüşümler yaşamış olabilirsiniz. Eşinizin ortağınızın kaynaklarında güçlenmeler büyümeler ya da iflaslar yaşamış olabilirsiniz. Bu yıllarda kendiniz ya da çevrenizde doğumlar ölümler deneyimlemiş olabilirsiniz. Plüton Ocak ayından itibaren 9. Evinize kova burcuna geçiyor. Eski inançlarınızın tamamen değişime uğrayacağı bir süreç başlıyor diyebiliriz. Belki teknoloji ve bilimle ilgili konularda derinleşebilirsiniz. Astroloji vb. ilimler de bu dönüşümünüzü büyük ölçüde destekleyebilir. Topluma faydalı olacak şekilde bu ilimleri sosyal medya veya basın yayın yoluyla geliştirebilirsiniz.

Plüton için önemli tarihler 2 Eylül-12 Ekim arası son kez Oğlak burcunda Retro harekette olacak. Bu tarihler eski konuların korkularınızın son bir kez daha gündeme geldiği bir süreç olabilir.

20 Kasım itibariyle de yaklaşık Plüton 19 yıl boyunca Kova burcunda hareket edecek.


 İKİZLER BURCU 2024


İKİZLER BURCU 2024 YILI YORUMU
ikizler Burcu 2024 yılı yorumu

Aylara göre baktığımızda 2024 yılı için sevgili Yükselen Koçlar;

Ocak: Bu ay finansal olarak beklenmedik kazançlar ve ortaklar vasıtasıyla gelen gelirler açısından güzel bir ay. Eşiniz ya da birlikte iş yaptığınız insanların sizi yanıltmasına karşı da uyanık olmanız gereken bir ay olabilir.

Şubat: Eğitim, seyahatler, yurtdışı, din inanç ve hukuk konularında sizi şaşırtan gelişmelerin olabileceği fakat sonucunun sizi mutlu edeceği bir ay olabilir. Büyük bir dönüşüm için mücadele verip başarılı sonuçlar alabilirsiniz. İletişim dilinizde kendinizi savunmak için abartılı konuşmalara girmemenizde fayda var.

Mart: Bir eğitim alıyorsanız çok çalışıp çabaladığınız akademik düzeye ulaşmaya gayret ettiğiniz ve bu çalışmaların karşılığını meslek kariyer ve iş hayatında başarılı bir şekilde yansıtabildiğiniz, belki de toplumdaki görünürlüğünüzü ortaya koyacağınız yeni mesleğe başladığınız bir ay olabilir. 9-10 Mart civarı fiziksel eylemlere hareketlerinize ufak tefek kazalara karşı dikkat etmeli, seyahat ve yolculuklarda daha dikkatli tedbirli olmalısınız. 25 Martta Terazi burcunda Ay Tutulması meydana gelecek. İnandığınız hedef ve hayallerinize ulaşmak için güçlü bir dönüşüm desteği aldığınız bir Tutulma diyebiliriz.

Nisan: 8 Nisanda Koç Burcunda Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu tutulma size iş ve kariyer hayatınızdaki çalışmalarınızdan biraz fedakarlık ederek, iç dünyanızdaki sıkıntıların huzursuzlukların çözümlenip rahatlaması için sosyalleşmeniz topluma karışmanız gerektiğini dostlarınızla arkadaşlarınızla vakit geçirmenin size iyi geleceğini vurguluyor. 1-25 Nisan arasında Koç burcunda Merkür retrosu olacak. Daha önce yaptığınız sosyal projelere dair geriye dönüş yapıp eksikleriniz varsa tamamlayabilirsiniz. Sosyal alanda ya da arkadaşlarınızla başladığınız yarıda kalmış işlerinizi halledebilirsiniz.

Mayıs: İç dünyanızda ve bilinçaltınızdaki konularda büyük ferahlama aydınlanma yaşayabileceğiniz bunun kalıcı yeni bir başlangıcı temsil ettiği bir ay. Jüpiterin de bu ay sizin burcunuza girmesiyle yardımlaşma iyilik ve manevi çalışmaların sizi daha da destekleyeceği bir ay diyebiliriz.

Haziran: Bu ay daha ön planda olmak, fiziksel olarak da yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. 8-9 haziran civarı iletişim aşk para konularında engellenmeler gecikmeler yaşayabilirsiniz. 29 Haziran-15 Kasım Satürn Balık burcunda geri harekette olacak. İş ve kariyer yaşamanızda aldığınız sorumlulukları yerine getirmediyseniz bu dönem biraz zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Anne baba ebeveyn sağlıkları da gündemleriniz arasına girebileceği için sağlık kontrollerini bu aylara kalmadan tamamlamalarında fayda olabilir.

Temmuz: Kendi özdeğerinizi farkettiğiniz, çalışıp çabaladığınız işlerin karşılıklarını gördüğünüz maddi olarak çok şanslı ve avantajlı bir ay diyebiliriz. 2 Temmuz-7 Aralık arası Neptün balık burcunda Retro olacak

Ağustos: Sevdiğiniz yakın çevrenizdeki insanlarla aranızın birden açılabileceği bir ay olabilir. Bu yüzden ikili ilişkiler evlilik ya da muhataplarınıza karşı kavgacı sivri dilli tavırlar sergilememeye dikkat etmelisiniz. Bu enerjinizi işlerinize el becerilerine yönlendirmek sizi biraz rahatlatabilir. 5-28 Ağustos Başak ve Aslan burcunda Merkür retrosu olacak. Bu dönemde özellikle aileniz anne baba kardeşler kuzenlerle olan iletişimlerinizde egosal tavırlara dikkat etmelisiniz.

Eylül: 2 Eylül-20 Kasım arası Plüton oğlak burcuna geri dönmüş olacak. Geçtiğimiz 15 yıl genel olarak yaşadığınız dönüşüm konuları neyse bu eşin ortağın kazançları, ruhsal ve okült alanlara ilginiz, korkularınız vs. olabilir. Son bir kez daha tetiklenebilir. 29 derece oğlakta gezegeni olanlar bu etkiyi yoğun bir şekilde hissedebilir. 18 Eylülde Balık burcunda bir Ay tutulması var. Bu tutulma belki vadesi dolan işinizden ayrılmanız, mevcut kariyerinizi sonlandırmanız gibi anlamlara gelebilir. Burada, yıllardır yönünüzü bulamadığınız ya da yanlış tercih olduğunu düşündüğünüz mesleğinizden bir anda koparak kendinizi daha mutlu hissedeceğiniz ve keyifle yapacağınız belki hobi olarak başlayıp ilerlettiğiniz bir işte güçlü ve emin adımlarla ilerleyebileceğinizi söylemek mümkün.

Ekim: 2 Ekimde Terazi burcunda bir Güneş tutulması meydana gelecek. Sevgili aşk flört ya da severek uğraştığınız işler, sanatsal faaliyetler ön planda olabilir. Yalnız üçüncü kişilerin ya da fitne fesat durumlar da etrafınızda cereyan edebilir. Çocuklarınızla aranızda huzursuz uyumsuz bir takım durumlar olabilir. Harcamalarınıza dikkat etmeniz gereken birkaç aylık dönemdesiniz. İşyeri ve iş arkadaşları çalışanlarınızın kıskançlık huzursuzluk verici eylemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

9 Ekimden Şubat 2025 e kadar Jüpiter ikizler burcunda Retro olacak. Kendiniz ve çevrenizle ilgili yeniden güncelleme yapmanız gerekebilir.

Kasım: Bu ay günlük iş temponuza yenilikler katabileceğiniz yeni sorumluluklar alabileceğiniz ve başarı sağlayabileceğiniz bir ay. Eş ortak evlilik ilişkilerinde zıtlaşmalar sivri dil kullanmak ve dengesiz davranışlar büyük problemlere dönüşebilir. 26 Kasım-15 Aralık Yay burcunda Merkür retrosu olacak. Eşinizle veya ikili ilişkilerde daha önce planlanıp yapılmamış işler ve konuşmalar gündeme gelebilir. Yeni adımlar atmak yerine eski sorunları çözmek tamamlamak daha doğru olabilir.

Aralık: Ortaklaşa yapılacak işler için 6 Aralık Cumaya kadar harekete geçmeniz daha uygun olacaktır. Zira 26 Şubat 2025 e kadar Mars Aslan burcunda Retro olacak. Yakın çevre ve kardeşlerle yapacağınız işlerde problemler sorunlar çıkabilir.

 

 

 

 

 

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page