top of page

Başak Burcu Dolunayı: Etkileri ve Öngörüler

Güncelleme tarihi: 24 Şub

24 Şubat günü Başak burcunun 5 derecesinde gerçekleşecek olan bir dolunayla karşılaşacağız. Aslında bu dolunayın etkilerini hafta başından itibaren hissetmeye başlayacaksınız. Üstüne bir 8-9 gün veya 10 gün daha ekleyin, o süre içinde bu dolunayın etkileriyle geçecek gibi görünüyor.Başak burcu dolunayı
Başak dolunayı

Arkadaşlar, bu dolunayın bireysel, dünya ve Türkiye üzerinde ne gibi etkileri olabileceğinden bahsedeceğim. Başak burcunun temsil ettiği konular, Mart ayının başına kadar hayatımızda güçlü bir şekilde yer edecek. Bu, bazı şeyleri toparlamak, hazırlık yapmak, belki temizlik yapmak, detaylandırmak, el oyalayan işlere odaklanmak, çok çalışmak, hizmet vermek, memnuniyet yaratmak, beslenmek, detoks yapmak veya diyet yapmak gibi şeyleri içerir.

Bu dolunayda, başak burcunda gerçekleşen dolunaylarda genel olarak daha dikkatli oluruz, düzenlemeye ve toparlamaya çalışırız. İhtiyacımız olmayan şeyleri atar, masalarımızı düzenler, klasörleri derleyip toparlarız. Başak burcuyla birlikte her zaman pratiklik, analiz yeteneği ve mükemmeliyetçilik gelir. İşlerimizi daha verimli hale getirmeye çalışacağımız bir süreç bizi bekliyor. Sağlığımıza dikkat edecek, rutinlerimizi iyileştirmeye çalışacağız. Belki biraz daha diyet yapacak, kilo verecek veya spor yapmaya başlayacağız. Bu süreçte biraz daha eleştirel ve analitik olabiliriz, çevremizdeki insanları daha fazla eleştirebiliriz veya bir şeyin nasıl daha iyi olabileceği konusunda fikirler ortaya atabiliriz. Ancak, çok fazla eleştiriye kapılmamak da önemlidir.

Başak Burcu Dolunayı:

Bu dolunayla birlikte evimizi veya çalışma alanımızı düzenleyebiliriz. Zihinsel ve duygusal anlamda bir temizlik yapmak için iyi bir zamandır. Detoks için de uygun bir zamandır. Üstelik, bu dolunayda Satürn ön plandadır. Dolayısıyla, boş hayallere kapılanlar Satürn'ün Balık burcunda ciddi zararlar görebilir. Duygusal tepkilerimizi mantıklı bir şekilde ele almamız gerekiyor. Bu dolunay sürecinde Satürn'ün etkisiyle sorumluluk, disiplin, sınırlar, kurallar ve düzen ön planda olacaktır. Duygusal hayatımıza düzen vermeli, duygusal sorumluluklarımızın farkında olmalı ve onlardan kaçmamalıyız. Hayallerimiz için sorumluluk almalı ve zamanımızı, paramızı ve emeğimizi doğru bir şekilde harcamalıyız. Ayrıca, bu dönemde acılardan ve korkulardan beslenmek yerine büyümeye odaklanmalıyız.


Mart ayının başına kadar devam edecek olan bu dönemde, Dolunay ve Merkür'ün etkisiyle kararlar almada zorluklar yaşanabileceğini söylüyorsunuz. Dolunay sürecinde el oyalayan işlerin fazla olması ve zamanın yetmemesi nedeniyle kendimizi heba etme riski olduğunu belirtiyorsunuz. Ayrıca duygusal açıdan karışıklık yaşanabileceğini ve yanlış anlamaların sıkça ortaya çıkabileceğini ifade ediyorsunuz.

Sağlık açısından, bu Dolunay döneminde bağırsaklarımız, bağışıklık sistemimiz, karın bölgesi, pankreas ve karaciğer gibi organların hassas olabileceğini söylüyorsunuz. Kabızlık veya ishal gibi sindirim sorunlarına dikkat etmemiz gerektiğini belirtiyorsunuz. Beslenme konusunda da dikkatli olmamız gerektiğini vurguluyorsunuz.

Dünya üzerinde ise sağlık sektörü, beslenme, tarım, işçiler, çalışanlar, memurlar, doktorlar, ilaçlar, sosyal hizmetler gibi konuların ön plana çıkabileceğini söylüyorsunuz. Beslenme alışkanlıkları, gıda güvenliği ve gıda fiyatlarıyla ilgili konuların gündeme gelebileceğini belirtiyorsunuz. Ayrıca iş dünyasında çalışma hayatı, işçi hakları, iş güvenliği ve hijyen gibi konularda önemli gelişmelerin yaşanabileceğini ifade ediyorsunuz.

Söylediklerinize ek olarak, Dolunay sürecinde dünya genelinde sağlıkla ilgili konulara yoğunlaşılacağını ve salgın hastalıkların konuşulacağını belirtiyorsunuz. Ayrıca denizlerle ilgili krizler, deniz kazaları, deniz taşmaları gibi olayların gündeme gelebileceğini ve din kaynaklı terör propagandalarının haberlerde yer alabileceğini ifade ediyorsunuz.


Dolunay sürecinde yanlış bilgilerin yayılma riskinin olduğunu ve bilginin kaynağını araştırmadan paylaşmamamız gerektiğini vurguluyorsunuz. Ayrıca, hükümetler, kurumlar veya medyanın bu dönemde yanlış anlaşılmalara yol açabilecek açıklamalar yapabileceğini, sansür ve ifade özgürlüğü kısıtlamalarının gündeme gelebileceğini ifade ediyorsunuz.

Ulaşım altyapısıyla ilgili konuların gündeme gelebileceğini ve deniz ticaretiyle ilgili krizlerin ortaya çıkabileceğini belirtiyorsunuz. Ayrıca Türkiye'de finansal ve parasal konuların ön plana çıkabileceğini, ekonomik ilişkilerin tartışılacağını ve ticari anlaşmaların gündemde olabileceğini ifade ediyorsunuz.

Bilimsel gelişmeler, insan hakları, özgürlük ve disiplin politikaları gibi konuların diğer ülkelerde müdahale edilebilecek konular olabileceğini söylüyorsunuz. Ayrıca finansal disiplin politikalarının sıkılaştırılabileceğini, sigortacılık sektöründe yeni düzenlemelerin gelebileceğini ve Türkiye'nin doğum haritasına göre eğitim ve öğretmenlikle ilgili konularda yeni düzenlemelerin olabileceğini belirtiyorsunuz.

Yukarıdaki bilgileri değerlendirmeniz önemlidir ve her zaman doğruluklarını kontrol etmek ve güvenilir kaynaklardan doğrulamak önemlidir.


29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

BURÇ YORUMLARI | BURÇLARA GÖRE HAFTALIK YORUM

BURÇ YORUMLARI | BURÇLARA GÖRE HAFTALIK YORUM YÜKSELEN KOÇ BURCU Astrolog Arif AYDIN https://youtu.be/8FckFP9GW4o Venüs chiron sekstili  ve satürnle kavuşum yapmış bir Venüsünüs  uranüsle  karesi… Top

Yerel Seçimlere Astrolojik Bakış

Sevgili Değerli Arkadaşlarım, Bu gün sizlere seçim astrolojisindeki kolektif yapıdan bahsedeceğim. Gönlünüzdeki sancılara ve düşüncelerinize kulak vermek istiyorum. Bu çağda, Facebook adıyla anılan o

Comments


bottom of page