top of page

Başak Burcu 2024

BAŞAK BURCU 2024

GENEL

Ay Düğümleri: Koç Terazi aksındaki düğümler sizin 8. Ve 2. Ev alanlarınızda hareket etmeye devam ediyor. Güvendiğiniz emin olduğunuz sıkı sıkıya tutunduğunuz değerler maddi manevi ürettikleriniz çalışıp çabalayarak kazandıklarınızla ilgili bir sınav mücadele verebilirsiniz bu dönem. Başka insanların bu eşiniz ortağınız olabilir size fayda ve kaynak sağlama isteklerini göz ardı etmeyin. Bazen sadece kendi çabanızla birşeyler elde etmek pek mümkün olmayabilir ya da sizi fazlasıyla yorabilir. Diğer insanların tekliflerini desteklerini yardımlarını kabul etmeyi öğrenmeniz gereken bir süreç. Miraslar veya eşinizin kaynaklarından fayda göreceğiniz bir dönem olabilir. Ameliyatlar doğumlar ölümler çevrenizde ve kendi hayatınızda daha çok gündeme gelebilir. Krizlerden doğan bazı olumlu durumlar da bu dönemde meydana gelebilir.

 
Jüpiter: 26 Mayısa kadar Boğa burcunda 9. evinizde olmaya devam ediyor. Yılın ilk yarısında alacağınız eğitimler, uzak seyahatler, hayata bakışınızı değiştirecek durum ve olaylarla karşılaşabilirsiniz. Yabancılar, uzak akrabalar eşinizin kardeşleri veya akrabaları aracılığıyla bazı şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

26 Mayısta Jüpiter ikizler burcuna 10. Evinize geçecek. Yılın ikinci yarısında topluma kendinizi daha iyi sunabildiğiniz, iş ve kariyer alanlarında büyüyüp geliştiğiniz, başarılı ve saygın mevkilere geldiğiniz bir süreçte olabilirsiniz. Üst ve otorite kişilerle bağlantılarınızı artırmak bu açıdan size olumlu dönüşler sağlayabilir.

 

Satürn: 7. Evinizde Balıkta, 2024 yılı boyunca da burda olmaya devam edecek. İkili ilişkiler ve evlilik konularında sınanmaların olduğu bir dönemden geçiyorsunuz. Bu dönemi farkındalık ve bilinçle atlatabilirseniz sağlam kalıcı temelleri olan bir evlilik ya da ilişki kurumu inşa etmiş olabilirsiniz. Bekar olan yükselen başaklar için bu Satürn geçişi bir evlilik göstergesi olabilir. Aynı şekilde eşinizin partnerinizin hayatında önemli sınavlar sıkışmalar olabilir. Bu yüzden ona destek olmanızı da gerektiren bir dönemden geçtiğinizi unutmayın. Genel olarak 2025 mayıs ayına kadar olan bu süreçte ilişkilerden yana bazı hayat dersleri alabileceğinizi bilmelisiniz.

 

Uranüs: Boğada 9. Evinizde. Hayata bakış açınızda hızlı bir ilerleme kaydedebilirsiniz. İlim bilim astroloji vb. konular aydınlanmanıza çok büyük katkı sağlayabilir. Sosyal medya yayıncılık gibi alanlar aracılığıyla büyük kitlelere ulaşıp bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Sıradışı fikirleriniz insanların çok ilgisini çekebilir. Yurtdışı ya da yabancılarla olan kontaklarınızdan beklenmedik faydalar sağlayabilirsiniz. Bunların olumsuz taraflarıyla karşılaşma riskini de harita potansiyeliniz belirleyecektir. Olumsuz olarak inandığınız bazı değerler için büyük sarsıntılar, u

 

Neptün: 2011 den beri Balıkta. 7. evinizde bir buçuk yıl daha olmaya devam edecek. ilişkiler evlilik ortaklık gibi temalar üzerinden yanılgılara uğradığınız bir süreç olabilir. Karşınızdaki insanı eşinizi veya ikili ilişkilerde muhatap aldığınız kişileri fazla idealize etmek yüceltmek gerçeklerden uzaklaşmanıza sebep olabilir. Kendi benliğinizden kimliğinizden fedakarlık etmek günün sonunda hayal kırıklığı olarak geri dönebilir. İyi açılar altındaysanız bu süreçte masal gibi bir evlilik uyum ve huzur beraberinde gelebilir. Ortaklaşa işlerden, danışmanlık, adalet hukuk gibi konulardan destekler bulabilirsiniz.

 

Plüton: 2008 den beri oğlak burcunda 5. Evinizdeydi. Aşk tutku cinsellik gibi konularda derin dönüşümler ya da krizler yaşamış olabilirsiniz. Çocuklarınızın hayatında köklü değişimler meydana gelmiş olabilir. Plüton Ocak ayından itibaren 6. Evinize kova burcuna geçiyor. Önümüzdeki uzun yıllar boyunca dönüşümü deneyimleyeceğiniz konular iş hayatı, günlük rutin işlerin yoğunluğu veya bazı sağlıkla ilgili konular olabilir.

Plüton için önemli tarihler 2 Eylül-12 Ekim arası son kez Oğlak burcunda Retro harekette olacak. Bu tarihlerde aşk, sevgi, tutkular, çocuklar gibi alanlarda son kez önemli durum ve olaylar meydana gelebileceği için bir kenara not edilmesinde fayda var.

20 Kasım itibariyle de Plüton yaklaşık 19 yıl boyunca Kova burcunda hareket edecek.
başak burcu 2024
Başak burcu 2024

 


Aylara göre baktığımızda 2024 yılı için sevgili Yükselen Koçlar;

Ocak:

Şubat:

Mart:

Nisan: 1-25 Nisan Koç burcunda Merkür retrosu

Mayıs:

Haziran: 29 Haziran-15 Kasım Satürn Balık burcunda geri harekette olacak.

Temmuz: 2 Temmuz-7 Aralık arası Neptün balık burcunda Retro olacak

Ağustos: 5-28 Ağustos Aslan burcunda Merkür retrosu

Eylül: 2-Eylül-20 Kasım arası Plüton oğlak burcuna geri dönmüş olacak

Ekim: 9 Ekimden Şubat 2025 e kadar Jüpiter ikizler burcunda Retro olacak.

Kasım: 26 Kasım-15 Aralık Yay burcunda Merkür retrosu

Aralık: 6 Aralık Cumadan 26 Şubat 2025 e kadar Mars Aslan burcunda Retro olacak

 

 

 

 

 

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page