top of page

ASLAN BURCU 2024 Yorumu

ASLAN BURCU 2024

GENEL

Ay Düğümleri: Koç Terazi aksındaki Düğümler sizin 9. Ve 3. Evlerinizi harekete geçiriyor. Bu süreçte yakın çevreniz, kardeşleriniz yakın akrabalarınızla ilgili önemli hayat dersleri alabilirsiniz. Onlarla olan iletişimleriniz ve genel olarak iletişim sorunları daha çok başgösterebilir. Evet okudunuz araştırdınız öğrendiniz pek çok bilgiyle yüklüsünüz ama bunların nerede nasıl kullanılacağını bilememek size sıkıntı çıkarıyor olabilir. 9. Evinizdeki Kuzey Düğüm koç burada size bir Vizyon olaylara ve hayata bakış açısı geliştirebilmeniz için harekete geçirecektir. Eğer direnip yüzeysel tarafta kalmaya inat ederseniz daha çok yorulduğunuzu ve yıprandığınızı göreceksiniz. Bu 1 yıllık dönemde herşeye mantıksal ve realite yönünden bakmak yerine çevrenizden biraz uzaklaşmak, uzak seyahatler yapmak, yeni kültürler tanımak, ilimle meşgul olmak ve sevdiğiniz bir alanda uzmanlaşacak kadar derinleşmek, ufkunuzu ve ruhunuzu zenginleştirecektir. Detaylar arasında boğulmak yerine size büyük resmi gösterecektir.


 Aslan burcu 2024


Jüpiter: 26 Mayısa kadar Boğa burcunda 10. evinizde olmaya devam ediyor. Sosyal statünüz, işiniz, kariyerinizde önemli yılın ilk yarısı önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Otorite kişilerden destekler alabilirsiniz. İş için eğitimler almak seyahatler etmek de bu alanlarda genişlemenizi, tanınırlığınızı artırabilir.

26 Mayısta Jüpiter ikizler burcuna 11. evinize geçecek. Yılın ikinci yarısında ise daha çok sosyalleşmek düğün dernek guruplar vakıflar içerisinde olmak, toplumsal konularla ilgilenmek size pek çok avantajlar sağlayabilir. Dostlarınız ve arkadaşlarınız vesilesiyle umut ettiklerinize kavuşabilirsiniz.

 

Satürn: 8. Evinizde Balıkta, 2024 yılı boyunca da burda olmaya devam edecek. Finansal konular, özellikle eşten ortaktan elde edilen kaynaklar, krediler, miraslar, alacak vereceklerle ilgili konularda birtakım sınanmalardan geçebilirsiniz. 2025 mayıs ayına kadar sürecek olan bu Satürn transiti zaman zaman bu korkularınızı tetikleyecektir. Tehlikeli ve riskli ameliyatlar için zaruri olmadıkça tercih edilmemesi gereken bir süreç diyebiliriz. Eş veya ortak kaynaklardan elde edilen kazançlarda engellemeler kısıtlanmalarla karşılaşılabileceğinden dolayı maddi konularda tedbir ve önlemlerinizi almanızda, diğer insanlara bu açıdan güvenmemenizde fayda var. Kredi çekmek, borç almak ya da tazminatımı alırım düşüncesiyle işten ayrılmak çok da akıllıca olmayabilir bu süreç için.

 

Uranüs: Boğada 10. Evinizde. Hayatınızda beklenmedik radikal yön değişimlerine gitmiş ya da gidecek olabilirsiniz. Ani iş ve kariyer fırsatları hayatınıza dahil olabilir. Yeni gelişmiş teknolojileri kariyerinizde kullanma fırsatları doğabilir. Tabi olumsuz durumlar için de aniden işten çıkarılmak, statüden veya başarılı bir konumda düşmek, patronlarla ani gelişen sorunlar ve yıkıcı sonuçlar olması da olasıdır. 2026 yılına kadar tüm bu riskleri göze alarak ilerlemeniz kontrollü olmanız faydalı olacaktır. 

 

Neptün: 2011 den beri Balıkta. 8. evinizde bir buçuk yıl daha olmaya devam edecek. bu uzunca süreç içinde parasal konularda özellikle ortaklaşa elde ettiğiniz gelirlerde eşin parasında miras nafaka gibi konularda yanılgılara kandırılmalara düşme riskiniz mevcut. Kredi borç ödeme gibi konularda yanlış yönlendirilmelere karşı uyanık olmalısınız. Ölüm ötesi konular, ezoterik metafizik alanlar daha çok ilginizi çekmeye başlayabilir. Hayatın anlamını arama arayışı içine girebilirsiniz. Eğer olumlu açılara sahipseniz bu süreçte hayal gücünüz ve sezgileriniz aracılığıyla büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Plüton: 2008 den beri oğlak burcunda 6. Evinizdeydi. Sağlığınızı etkileyen zorlu durumlarla karşılaşmış olabilirsiniz. Günlük işler hizmetler sizi aşırı yormuş, bu yorgunluğu her hücrenizde hissetmiş olabilirsiniz. Psikolojik sağlığınızı bozacak kadar bu konularda mücadele vermiş olabilirsiniz. Plüton Ocak ayından itibaren 7. Evinize kova burcuna geçiyor. İlişkilerde güç kazanma ya da aksine ayrılıklar yıkımlar yaşama dönemi olarak görebiliriz bu süreci. Ya da eşinizin partnerinizin güç kazanmak için mücadele ettiği bir dönem de diyebiliriz buna.

Plüton için önemli tarihler 2 Eylül-12 Ekim arası son kez Oğlak burcunda Retro harekette olacak. Sağlık, iş yükü, hizmet çalışma alanlarınız son kez tetiklenebileceği için önemli bir zamanlama olacaktır.

20 Kasım itibariyle de Plüton yaklaşık 19 yıl boyunca Kova burcunda hareket edecek.

 Aslan Burcu 2024 yorumu
Aslan Burcu 2024

Aylara göre baktığımızda 2024 yılı için sevgili Yükselen Aslanlar;

Ocak: Bu ay varsa sağlık sorunlarınızın şifalanmaya başladığı, tedavilerden ameliyatlardan olumlu sonuçlar alabileceğinizi gösteren bir ay. Beklentisi içerisinde olduğunuz maddi koşullarla ilgili olarak aile içinde yapacağınız konuşmalar sizi sonuç almaya götürürken gerginlikleri de beraberinde oluşturabilir. İş ve kariyer hayatınızla ilgili adımlar atmak harekete geçmek için de ocağın ikinci yarısı güzel etkiler altında görünüyorsunuz. Finansal konularda yanıltıcı durum ve olaylara da dikkat etmenizde fayda var.

Şubat: Bu ay burcunuzda bir Dolunay var. İş kariyer ve para alanlarında emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz bir ay. Daha ciddi resmi profosyönel ilerlemeye başlayabilirsiniz. Yakın çevrenizle kardeşlerinizle arkadaşlarınızla ve onların hayatlarıyla ilgili güzel gelişmeler meydana gelebilir. 10 şubat ve sonrasında ikili ilişkiler evlilik ortaklık alanlarında beklenmeyen ve biraz da engelleyici yeni bazı şartlar ortaya çıkabilir.

Mart: Şubat sonu ve Mart aylarında ortak finans kaynakları, kredi borçlar ödemelerle ilgili bir takım sıkıntı ve engeller varsa bunlar rahatlayabilir. Bu dönem ebeveynlerinizle kardeşlerinizle elinizle ya da patronunuzla olan tartışmaların gereksiz yere büyüme potansiyeli mevcut. 9-10 Mart civarında kazalar kavgalar ani gelişen durum ve şartlara fazlasıyla açık bir zaman dilimi. Martın ikinci yarısında arzu ettiğiniz ortaklıkları işbirliklerini yapmak için ya da ruhsal olarak kendinizi rahatlatmak geliştirmek için yeni başlangıçlara açık bir dönem. 25 Martta Terazi burcundaki Ay tutulması ise kardeşler, yakın çevre ilişkileri, iletişim ve eğitim konularında sizi destekleyen bir etkiye sahip. Fakat bu destek belki de sizin ailenize kardeşlerinize yapacağınız birtakım fedakarlıklar karşılığında da ilerleyecek olabilir.

Nisan: 8 Nisanda Koç burcunda Güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulmada Mars Satürn balık burcunda 8. Evinizde kavuşuyor olacak. Ayrıca tutulma chironla da kavuşumda ve aynı anda Merkür de 9. Evde koç retrosunda olacağı için düşünmeden aldığınız kararlar, 8 Nisan tutulmasıyla birlikte ortalama 6 ay-1 yıl civarı parasal kayıplara engellere hukuki süreçlere neden olabilir. 1-25 Nisan Koç burcunda Merkür retrosu devam edeceğinden bu ay geneli iletişime ve sözlere imzalara dikkat etmenizde fayda var.

Mayıs: Nisan sonu ve Mayıs ayında ev aile yuva evlilik gibi konularda güçlü dönüşümlerin meydana geldiğini görebilirsiniz. Harekete geçmek önünüzdeki fluluğun gitmesini 8 mayıs civarına kadar beklemenizde fayda var. 8 Mayıstan sonra kendinizi daha çok ortaya koymak için uygun. İş çalışma kariyer statü her ne yapmak istiyorsanız 8-20 Mayıs arası çok daha elverişli bir zaman dilimi diyebiliriz.

Haziran: Mayıs sonu haziran başı gibi sevgili flört aşk alanlarında bir sonuç almaya gidebilirsiniz. Belki ilişkiniz ciddi bir boyuta taşınabilir. Çocuklarınızın hayatıyla ilgili önemli güçlü ve güzel dönüşümler tamamlanmalar yaşanabilir. 6 Haziran ikizler yeniayıyla birlikte sosyal çevrenizden arkadaşlarınızdan çok güzel destekler ve şanslar görebilirsiniz. Fakat bu fırsatların gelmesinde yine de ufak tefek engellerle karşılaşabilirsiniz. 29 Haziran-15 Kasım Satürn Balık burcunda geri harekette olacak. Ortak kazançlarınız, kredi, borçlar ödemler, eşinizin gelirleriyle ilgili eksik kalmış ya da tam anlamıyla üstlenilmemiş sorumluluklar varsa bu tarihler arasında yeniden gündeme gelebilir.

Temmuz: haziranın son haftası ve temmuzun ilk yarısında kendinizi daha karamsar içe çekilmiş bulabilirsiniz. Günlük rutin işlerinizde düzeninizde veya sağlığınızla ilgili konularda bir sonlanma yeni başlangıçlar olabilir. 2 Temmuz-7 Aralık arası Neptün balık burcunda Retro olacak. Miraslar ödemeler ortaklarla sağladığınız kazanç ve değerlerle ilgili hayal kırıklıkları yaşamışsanız bunlarla ilgili daha gerçekçi ve somut kararlar alma zamanınız bu diyebilir. Buradaki Retro bu konularda uyanışınıza sebep olabileceği gibi daha çok yanıltılmaya da teşvik edilebilirsiniz. Fakat 6 Temmuzdaki yengeç yeni ayı bilinçaltınızın çok güzel bir şekilde onarılıp şifalanacağı bir yeniay gibi görünüyor. Manevi anlamda da ruhsal anlamda da yeniden doğmuş gibi yaşamınıza devam edebilirsiniz bu ay.

Ağustos: 5-28 Ağustos arasında Merkür başak ve aslan burcunda Retro olacak. Maddi konularda geçmişe yönelik alamadığınız paralar veya ödemeleriniz varsa bu dönem gündeme gelebilir. Aynı zamanda aslan burcundayken ego ve kibir gibi gölge yanlarınızı ortaya çıkaracak durum ve olaylarla sınanabilirsiniz. Bu ay 19 Ağustostaki Kova dolunayı biraz sert etkiler getirebilir. Başta ilişkiler evlilik ve hayatınızdaki temel konular olmak üzere pek çok konuda beklenmedik zorlayıcı etkilere açık biz zaman dilimi bu yıl için. Ağustosun ilk yarısı bu etkileri kurtarıcı olabilir ama ikinci yarısında ciddi anlamda büyük patlaklar verebilirsiniz.

Eylül: Bu ayın ilk yarısında özellikle sosyal çevre ve arkadaşlarla olan iletişim çatışmalarına yüksek gerilimli konuşmalara dikkat etmenizde fayda var. Özellikle temel sebebi maddi kaynaklı olan diyaloglardan uzak durmaya çalışın. Kendinizi ön planda tutmak isterken arkadaşlarınızdan olabilirsiniz. 2-Eylül-20 Kasım arası Plüton oğlak burcuna geri dönmüş olacak. Günlük işleriniz düzen iş hayatı ve sağlık konularıyla ilgili olarak uzun yıllardır yaşamış olduğunuz dönüşüm için son bir etkisini gösterecektir. 18 Eylülde Balık burcundaki Ay tutulması ise yine maddi konuları ön plana çıkarıyor. Miras alacak verecek eşin gelirleri ile ilgili idealize ettiğiniz mevzular özellikle kendi ailenize anne babanıza karşı savunmasız olduğunuzu size hissettirebilir. Fakat yakın çevreniz, kardeşlerinizden, işinizden kariyerinizden bu anlamda destekleyici etkiler alıyorsunuz. Bu tutulma da yine 6 ay civarı kendisini gösterecektir. Belki de finansal olarak elinizi kolunuzu bağlı hissettiğiniz zamanlar olabilir.  

Ekim: 2 Ekimde Terazi burcunda Güneş tutulması meydana gelecek. Yakın çevre alanınızdaki bu tutulma da 12. Evdeki Mars yengeçten kare alıyor. İletişim, kardeş kuzen komşu yakın akrabalarla diyalogların önemli olacağı ve biraz da zorlayacağını gösteren bir tutulma. Bu tutulmada Venüs akrep Satürn balık ve mars yengeç büyük üçgeni, belki büyük fedakarlıklar, krizler ya da engellerle birlikte bu sorumlulukların altından kalkabileceğinizi de gösteriyor olabilir. 9 Ekimden Şubat 2025 e kadar Jüpiter ikizler burcunda Retro olacak. Sosyalleştiğiniz ortamlar, arkadaşlar arasından elemeye gidebilirsiniz. Fikirlerinizin inançlarınızın uyuşmadığı size haksızlık eden insanlar varsa bu dönemde kendini gösterebilir. Özellikle ekim sonu gibi bu insanlardan beklenmedik muhalefetler manipüleler görebilirsiniz ve olaylar görebilirsiniz.

Kasım: Bu ay kariyerinizle ilgili yeni sorumluluklar alabilirsiniz. İşleriniz yoğunlaşabilir. Ve bu ay zorlanarak da olsa anne baba ve ebeveynlerle uzlaşmaya gidecek yeni fikirler üretebilirsiniz. Kasımın ikinci yarısında 16 Kasım civarı ikili ilişkilerde evlilikte ortaklıkta öngörülmeyen durumlar çatışmalara ve manipüle etmeye edilmeye açık birkaç gün içinde olabilirsiniz. 26 Kasım-15 Aralık Yay burcunda Merkür retrosu olacak. Bu dönemde riskli yatırımlardan uzak durmakta fayda var. Ayrıca sevgili aşk ilişkileri ve çocuklarınızla olan iletişimlerinizde de bu tarihlerde daha dikkatli olmanız gerekebilir.

Aralık: Maddi konular sosyal çevre arkadaşlarla ilgili konular ve çocuklar aşk hayatınızla ilgili alanlarda yeni planlarınız olabilir harekete geçmek için kendinizi fazlasıyla motive edilmiş hissedebilirsiniz. Yapacaklarınız listesini yazın ve engellerle karşılaşmamak için 15 Aralıktan sonra harekete geçin. Ve tabi 6 Aralık Cumadan 26 Şubat 2025 e kadar Mars Aslan burcunda sizin burcunuzda Retro olacak. Bu dönem yapacağınız tüm işler eylemler hareketlerde aslanın gölge yanlarını sergilememeye dikkat etmelisiniz. Aralık sonunda ise aşk ilişkileri, risk aldığınız işler, yatırımlardan yana hayal kırıklığı yaşama ihtimali olabileceği için kontrollü ilerlemelisiniz. Yıl sonuna doğru özellikle 20 Aralık günü dua etmek isteklerinizin gerçekleşmesi eş partner evlilik konularında güzel gelişmelerin olabileceği bir zaman

 

 

 

 

 Astrolog Arif

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page