top of page

AKREP BURCU 2024 Yorumu


İşte böyle bir şeydi bir mevsimin şarkısı yada mevsimlik bir Vivaldi sancısı. Bir ömrün özetiydi sanki bu şiir .  Sancılarla bir ömür yaşadın. Bir çok kişi bir kere ölürken sen bin kere öldün.  şimdi dirilme zamanı bu yıl senin yılın sevgili akrep burcu  akrep ve yükselen burcu akrep olanlar ekran başına… işte o çok beklediğiniz 2024 akrep burcu yorumuna hoşgeldiniz…

 
Ölmek dedik dirilmek dedik. Benim ne demek istediğimi sen daha iyi anlıyorsun akrep burcu. Hangi türküde sevmekten aşktan bahsedilse sen çalıyordu adeta. Yanlızlığın çöllerdinde geçen yıllar. O derin ve deruuun zamanlar artık geride kalıyor. Tabi bu durum senin elinde . belkide en büyük mesele geride bırakabilmekteydi değil mi? Bırakmak ve yaşamın sana sunduğu nimetlerden gözlerini açmak. Ve şükür ve teşekkür içerisinde küllerinden yeniden doğmak.

Evet bu yıl bakalım neler oluyor neler bitiyor sevgili akrep …

 

GENEL

Ay Düğümleri: Koç Terazi aksındaki düğümler sizin 12. Ve 6. Ev alanlarınızda ilerliyor. Bu dönemde kendi içinize çekilmiş, yalnızlaşmış ya da şartları kontrol edemiyor gibi hissedebilirsiniz. Somut hedefler koyma işe güce konsantre olma konusunda güçlük çekiyor olabilirsiniz. Bilinçaltı korkularınızdan uzaklaşmak için günlük rutin işlerinize daha çok odaklanmanız gereken bir yıl. Fiziksel olarak hareket halinde olmak, spor yapmak, hayvanlarla ilgilenmek, üretmek için bir sistematik geliştirmek, beslenme ve diyetlerinizi kontrolden geçirmek bu dönem size iyi gelecektir. Manevi ve ruhsal açıdan rahatlamak, korkularda kaygılardan arınmak için bol bol dua ve manevi tarafınıza iyi gelecek şeyler yapabilirsiniz. İhtiyaç sahibi insanlara hayvanlara yardımlarda bulunmak da bu enerjileri sağaltacaktır.

 

Jüpiter: 26 Mayısa kadar Boğa burcunda 7. evinizde olmaya devam ediyor. Ocak ayından itibaren ilişkiler eş evlilik gibi temalardan yana çözüme kavuşturamadığınız konular daha rahat bir akış içerisine girebilir. Bir partner hayatınıza girebilir. Veya evlilik yoluna girebilirsiniz. Ortaklaşa işler ve teklifler sunulursa bunu değerlendirmek size büyük avantajlar getirebilir. Karşınıza gelen insanlardan olumlu tavsiyeler alabilir, muhataplarınızdan, danışmanlıklarınızdan, avukatlarınızdan faydalar sağlayabilirsiniz.

26 Mayısta Jüpiter ikizler burcuna 8. Evinize geçecek. Yılın bu ikinci yarısında ise miras nafaka krediler borçlar ödemelerle ilgili şanslar ya da ortaklık yaptığınız kişilerden maddi faydalar görmeye başlayabilirsiniz.

 

Satürn: 5. Evinizde Balıkta, 2024 yılı boyunca da burda olmaya devam edecek. Bu dönemde hayatınızda keyif eğlence aşk hayatı cinsellik gibi konularla aranıza mesafe girmiş gibi hissedebilirsiniz. Çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili sorumluluklarınızın arttığını görebilirsiniz. Onlar için daha çok fedakarlık yapmanızı gerektiren koşullar meydana gelebilir. Aşk hayatını daha çok ciddiye alabilir veya kendinizden yaşça ya da fikirce daha olgun kişilerle aşk yaşayabilirsiniz. Borsa gibi riskli yatırımlar harita potansiyeliniz vadetmiyorsa çok da istediğiniz gibi gitmeyebilir. Bir hobiniz, sevdiğiniz bir uğraşınız üzerinde profesyonelleşebilir kalıcı bir kazanç yöntemine dönüştürebilirsiniz.

 

Uranüs: Boğada 7. Evinizde. İlişkilerinizde ani beklenmedik durum ve gelişmeler meydana gelebilir. Rutin monoton giden ilişkiler için ani değişimler meydana gelebilir. Bu tamamen ayrılmak veya ilişkiye hareket heyecan getirecek şekilde olumlu yönde de gelişebilir. Bu süreçte eşin kendi hayatında da beklenmedik durumlar meydana gelebilir. Asi ya da dengesiz tavırlardan kaynaklı kopma ayrılma gibi durumlar oluşabilir. Hayatında biri olmayan yükselen Akrepler için de beklenmedik bir anda gelen eş partner anlamı taşıyor. 2026 Mayısa kadar bu etkilerin devam ettiğini söyleyebiliriz.

 

Neptün: 2011 den beri Balıkta. 5. evinizde bir buçuk yıl daha olmaya devam edecek. Aşk hayatınız romantik ilişkilerden yana skandal durumlar meydana gelebilir. Bu geçiş süresince olumlu açılar altındaysanız arzu ettiğiniz aşka ve manevi zevklere karşı daha uyumlu ve güzel ilerleyebilirsiniz. Çocuklarınızın hayatıyla ilgili önemli konularda belirsizlikler ortaya çıkabilir. Belki çocuk isteyip istemediğinizden emin olmayabilirsiniz. Hayattan aşktan cinsellikten keyifsiz memnuniyetsiz olabilir ya da tam tersi gerçek aşkı bulduğunuza inanabilirsiniz.

 

Plüton: 2008 den beri oğlak burcunda 3. Evinizdeydi. Kardeşleriniz yakınlarınızla ilişkilerinizde büyük dönüşüm yaşayacağınız olaylar yaşamış olabilirsiniz. Bu değişim size güç katmış da olabilir güçten düşürmüş de olabilir. Bazılarınız kardeşleri tarafından manipüle edilmiş olabilir. Gücünüzü çeşitli eğitimler alarak araştırmalar yaparak öğrenerek yazarak da göstermiş olabilirsiniz. Plüton Ocak ayından itibaren 4. Evinize kova burcuna geçiyor. Bu uzun süreçte dönüşümü deneyimleyeceğini konular ev emlak aile yuva ebeveynlerinizle alakalı olabilir.

Plüton için önemli tarihler 2 Eylül-12 Ekim arası son kez Oğlak burcunda Retro harekette olacak. Bu süreçte yakın çevre kardeşler eğitim alanlarınızla ilgili son bir önemli gündem hayatınızda meydana gelebilir.

20 Kasım itibariyle de Plüton yaklaşık 19 yıl boyunca Kova burcunda hareket edecek.

 

Aylara göre baktığımızda 2024 yılı için sevgili Yükselen Akrepler;


Akrep burcu 2024 yorumu
Akrep burcu 2024


AKREP BURCU YORUMU 2024

Ocak: Aralık sonu ve Ocak ayları iş ve kazanç alanlarınızda beklenmedik yön değişimleri getirmiş olabilir. Uzak yerler, şehir dışı planları, yabancılarla ilgili gündemler gündeme gelebilir. Bir kısmınız haksızlıklara maruz kalmış olabilir. 5 Ocaktan sonra yeni kariyer ve maddi kazanç fırsatları için anlaşmalar sözleşmeler yapmak, alanında tecrübeli olgun kişilerden yardım ve destekler almak için çok uygun bir zaman olacaktır. Bu kişilerin sözleri sizin için önemli olabilir.

Şubat: Bu ay kariyer ve toplumsal statünüz yeriniz makamınızla ilgili bir takım sonlanmalar veya bugüne kadar bu alanda verdiğiniz emeklerin sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu dönem başlatacağınız işler büyüyüp gelişmeye çok açık olabilir. Ayrıca ocak ayında bitmiş olan sonlanmış olan konular için üzülmemeniz gerektiği daha güzel fırsatların ortaya çıktığını da bu dönem görmeniz mümkün. Bu ay ev emlak aile yuva konularında da bir hareketlilik yeni planlar devreye girebilir.

Mart: Bu ay sosyal çevre arkadaşlar kalabalık guruplarla yapacağınız işler ön planda olabilir. Fakat sonuçlandırmak istediğiniz işler planlar bazı engellerle ve anlaşmazlıklarla karşılaşabilir Martın ilk yarısında. Çocuklarınızla ilgili yeni gelişmeler yeni aşk ilişkileri hobilere başlamak isteyebilirsiniz. Fakat bu ay 9-10 Mart gibi özellikle beklenmedik gelişmelere, kazalara, sakarlıklara, ev kazalarına iş kazalarına karşı dikkatli olmalısınız. 25 Martta Terazi burcunda meydana gelecek olan Ay Tutulması, bilinçaltında bu zamana kadar biriktirdiklerinizi, eşinizin ya da ortaklarınızın blokajlarının engellerinin çözülmeye başladığı ve sonrasında çok güçlenerek size destek olacağı bir tutulma olabilir.

Nisan: 1-25 Nisan Koç burcunda Merkür retrosu var. Bu dönemde işlerinizde eksik ve yarım kalmış konularda pürüzler meydana gelebilir. İş ve çalışma ortamlarınızda iş arkadaşlarınızla anlaşmazlıklar aksilikler meydana gelebilir.  Sağlık konularına daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. Varsa evcil hayvanlarınızın sağlık problemlerini günlük ertelediğiniz işleri tekrar toparlamak gerekebilir. Bu alanlarda yeni başlangıçlar yapmak için 25 Nisan sonrasını beklemenizde fayda var.  8 Nisanda Koç burcunda Güneş tutulması var bu ay. 6. Evinizdeki Bu tutulma yeni iş düzeni yeni bir rutin geliştirmek için ve işe başlamak için sizi destekliyor olabilir fakat bu tutulmaya eşlik eden balık burcundaki mars Satürn kavuşumu 5. Evinizde keyif aldığınız konulardan belki aşkınızdan belki çocuklarınızdan fedakarlık ederek bu başlangıcı yapmanızı gerektirebilir. Tutulmaya chrionun da kavuşması bu yeni başlangıçları çok da istemeyerek gerçekleştirmek zorunda kalabileceğinizi gösteriyor.  Nisan sonunda burcunuzdaki Dolunayla birlikte önemli dönüşümler yaşayacağınız önemli kararlar alabilirsiniz.

Mayıs: Bu ay evlilik eş ortaklık ve yaratıcı fikirler açısından şanslı bir ay olabilir. Yeni parlak fikirler yönünüzü bulmaya yardımcı olabilir. Aldığınız sorumluluklar yapacağınız girişimler kalıcı yönde iyi etkiler almanızı sağlayabilir. Finansal olarak tatmin edici fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Sadece yoğun iş temposunun sağlığınızı olumsuz etkilememesi için gerekli tedbirleri almanızda fayda var. Metabolizmanızı güçlendirmenizde fayda var. Ayın sonuna doğru ise ailenizden anne babanızdan veya eşinizden ortağınızdan çok güçlü ve sürpriz finansal destekler sağlayarak ayı kapatabilirsiniz.

Haziran: Bu ay ortak kazanç alanlarınızla ilgili ya da ödemeler, kredi çekmek, miras nafaka konularda yeni adımlar atmak ilk aşamada avantajlı gibi görünsede bazı engellemelerle kısıtlanmalarla karşılaşılabilme durumunuz söz konusu. Bu ayın ikinci yarısında ise daha çok duygusal düşüncelere yenik olup kandırılma hayal kırıklığına uğrama risklerine karşı iletişim kurduğunuz insanlara yakın çevrenizdeki kişilere karşı biraz daha uyanık olmalısınız. 29 Haziran-15 Kasım Satürn Balık burcunda geri harekette olacak. Yaklaşık bu 4-5 aylık süreçte çocuklarınızla ilgili sorumluluklarınız artabilir. spekülatif ya da risk aldığınız kazançlarla ilgili sorunlar yaşanabilir. Aşk hayatınız veya hayattan keyif aldığınız konular bu dönem sizi biraz daha kısıtlayabilir. Kendinizi iş ve çalışma hayatına odaklamak, sağlık konularına önem vermek beslenme diyet spor gibi konulara yoğunlaşmak daha avantajlı olabilir. Ayrıca haziran ve temmuz aylarında ilişkilerde evlilikte veya karşınıza gelen muhataplarınız genelde çatışmacı kişiler gibi hissedebilirsiniz. Tartışmalar gerilimler fazla olabilir bu dönem buna dikkat etmelisiniz.

Temmuz: Bu ay inançlarınızı gerçekleştirmek, yeni görüşler hayat vizyonları kazanmak, yeni bir seyahat planı, uzak yolculuklar yapmak açısından güzel bir ay. Hukuki konularınız varsa bu dönem avantajlı konumda olabilirsiniz. 2 Temmuz-7 Aralık arası Neptün balık burcunda Retro olacak. Hayaller ilhamlar rüyalar da bu dönem yoğun ve haberci olabilir. Temmuz ayının sonundaki oğlak dolunayı ise harekete geçmek, anlaşmalar sözleşmeler yapmak güçlü kişilerle bağlantılar kurmak açısından son derece destekleyici bir zamanı gösteriyor.

Ağustos: Aşk ilişkileri, finansal konular, arkanızdan dönen işlerle alakalı beklenmedik durumlar, iniş çıkışların olabileceği bir ay. 5-28 Ağustos arasında Aslan burcundaki Merkür retrosunun da bu aya eşlik edeceğini düşünürsek, bu konulara iki kat dikkat edilmesi gereken bir ay olabilir. Krediler ödemeler borçlarla ilgili konularda da engel ve kısıtlamalarla karşılaşılabilir. 19 Ağustostaki Kova Dolunayı ise sert bir dolunay. Ev yuva aile ve meslek kariyer statü konularıyla ilgili özellikle bu alanlarda gereksiz kibir gurur gösteriş yapmak bu tip iletişimlere girmek sert sonuçlar doğurabilir. Ayrıca ilişkilerde fazla seçici ve takıntılı davranışlar da bir takım problemler doğurabilir. İlişki çatışmaları ve finansal olarak büyük riskler alınmaması gereken bir ay diyebiliriz.

Eylül: Arkadaşlar sosyallik guruplar içinde olmak davetler arttığı bir ay olabilir. Fakat bu dönem iletişimde fevriliklere asiliklere dikkat edilmezse bu kişilerle problemler kopmalar yaşanması muhtemel olabilir. Ayrıca bu sosyalleşme sürecinde aşk hayatı özel hayatınız veya çocuklarınızdan kaynaklı engellenmeler de yaşayabilirsiniz. 18 Eylülde balık burcunda bir ay tutulması meydana gelecek. Ne kadar mantıklı analitik pratik fikirleriniz olsa da bunları ortaya koymak ve eyleme geçirmek için zorlanabileceğinizi gösteriyor. Fakat Uranüsün ve Plütonun tutulmaya uyumlu açıları belki de olması gerekenin tam da bu şekilde olmasını destekliyor. Zira 2-Eylül-20 Kasım arası Plüton oğlak burcunda geri harekette olacak. Özellikle iletişim fikirler yakın çevre kardeşlerinizle olan ilişkiler bu dönem son kez büyük bir sınavdan geçebilir.

Ekim: 2 Ekimde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu tutulma 12. Evinizde gerçekleşiyor. Güneydüğüm, lilith ve Merkür kavuşumda olacak. Mars yengeç burcunda ve tutulmaya kare açı yapıyor olacak. Venüs de akrepte olacağından bu tutulmanın artı eksi birkaç ay boyunca ilişkilerde kontrolsüz davranışlara kıskançlıklara baskılara çok kolaylıkla dönüşebileceği bir tutulma diyebiliriz. Bilinçaltı korkularınız dürtüleriniz bu dönem oldukça aktif olabilir. Ruhsal sağlık ve iç dünyanızı rahatlatmak, maneviyata ve içe yönelmek, kolektife faydalı olacak iyilikler yapmak bu dönem çok önemli olabilir. 9 Ekimden Şubat 2025 e kadar Jüpiter 8. Evinizde ikizler burcunda Retro olacak. Bu süreçte de ortak kazanç konularını doğru bir şekilde kullanıp değerlendirdiğiniz yoksa etik dışı mı davrandınız bunlar sorgulanabilir.

Kasım: Bu ay sizin ayınız sevgili akrepler. Fakat yeni ayda yöneticiniz Marsın yengeç burcunun aneretik derecesinde olması ve Merkürün de akrepin aneretik derecesinde olması düşündürüyor. Bu ay biraz dilinizin sivriliğine davranışlarınıza extra dikkat etmeniz gerekebilir. Ayrıca maddi finansal konularda abartılı riskli adımlar atmamak da önemli uyarılarımız arasında. 26 Kasım-15 Aralık Yay burcunda Merkür retrosu mevcut. Para evinizdeki bu geri hareket maddi konularınızı, kazanç kaynaklarınızı sorgulamanıza sebep olabilir. Özdeğer özsaygı problemleriniz varsa bunları aşmak için karşınıza bir takım konular getirebilir. Vereceğiniz tepkiler ya maddi anlamda yapacağınız hamleler yatırımlar bu süreçte çok önemli olacaktır.  

Aralık: Yılın son ayını kazançlarınızdan yana beklentileriniz varsa özellikle kariyer ve meslek hayatında gelebilecek şanslı etkilerle kapatıyorsunuz. Yeni bir iş başlangıcı, veya farklı alanlardan para kazanma yöntemleri geliştirebilirsiniz. Fakat 15 Aralıktan sonra harekete geçmeniz daha uygun olabilir. Zaten 6 Aralık Cumadan 26 Şubat 2025 e kadar Mars Aslan burcunda Retro olacağı için buradaki konu çok daha eskiden belirlediğiniz bir konu da olabilir. Bu süreçte mesleki kariyer toplumdaki saygınlığınız yerinizle ilgili olarak hatalı davranışlar sergilemek, otoritelerle sorunlar yaşamak, kariyerinizi zora sokacak bencil davranışlara kaymak gibi noktalara özellikle dikkat etmelisiniz. 20 Aralık günü finansal ve ev yuva aile konuları için şanslı ve fırsatlara açık bir gün.

 

Astrolog Arif

 

 

 

 

 

81 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page